Lenovo’dan Project Tango telefon

lenovo prof ject tango

Lenovo’nun Google ile ortaklaşa gerçekleştirdiği Project Tango akıllı telefonu, Phab2 Pro adıyla duyuruldu.

Google’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı projesi, Project Tango sonunda ortaya çıktı. Ama tablet üzerinde şekillenmesi beklenen proje akıllı telefon üzerinden yükseliyor.

Kamera ve yardımcı bileşenler ile GPS kullanmadan iç mekanların 3D modellemesini yapabilen teknolojiye Project Tango adı veriliyor. Teknoloji hareket algılarken aynı zamanda alan ölçüleri hesaplayabiliyor. Teknoloji Google’ın sanal gerçeklik çalışmalarına büyük katkıda bulunacak. Lenovo’nun akıllı telefonu bu teknolojiyi desteklemesinden dolayı oldukça iyi kameralar ile donatılmış.

Cihazın donanımına bakacak olursak Snapdragon 652 yonga setinden gücünü alan bir işlemci bizi karşılıyor.  4GB RAM ve 64GB depolama kapasitesi ile desteklenmiş. 6.4 inçlik 2560×1440 piksel çözünürlükte ekrana sahip.  Myriad 2 görüntü işlemcisi ile oldukça iyi modelleme işleri ortaya çıkarılabiliyor.

Arka kısmında 16MP çözünürlüğünde RGB kamera mevcut olan cihazın ön kamerası ise 8MP çözünürlüğünde. Kamera kızılötesi verici ve balık gözü lens ile güçlendirilmiş. 4050mAh kapasitede bir batarya ile günü rahatlıkla çıkarmak mümkün.

Cihazın fiyatı ise 500$ seviyelerinde seyrediyor. Çıkış tarihi olarak ise Eylül ayı işaret ediliyor.

Motorola’dan dünyanın en ince akıllı telefonu