Lenovo Küçük Windows Tabletlerden Vazgeçmiş Değil

Lenovo Küçük Windows Tabletlerden Vazgeçmiş Değil

Geçtiğimiz hafta çıkan haberlerin aksine küçük boyutlu Window tablet satmaya devam edeceğini açıklayan Lenovo, iki yeni tabletin de yolda olduğunu duyurdu.

Çinli teknoloji firması Lenovo cephesinden geçtiğimiz hafta gelen haberlerde, Microsoft‘un ABD’deki önemli ortaklarından birisini daha kaybedebileceğini düşündürmüştü. Geçtiğimiz hafta Lenovo‘yla ilgili çıkan haberlerde firmanın ABD gibi büyük ülkelerde, düşük boyutlu Windows tabletlerin satışından vazgeçebileceğinin sinyallerini vermişti. Bu kararın sebebi olarak ise Miix 8 ve ThinkPad 8 gibi tabletlerin ABD gibi büyük ülkelerde yeterince ilgi görmemesi gösterilmişti.

Lenovo_tablet

Ortaya çıkan bu haberler bir Lenovo yetkilisinin açıklamalarına dayandırılmış olsa da, firma tarafından bugün yapılan resmi açıklamada böyle bir kararın alınmadığı ve konuyla ilgili medyada yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığı duyuruldu. ABD’de her boyutta Windows tabletler satmayı devam edeceklerini açıklayan Lenovo, önümüzdeki aylarda 8 inç ve 10 inçlik iki yeni Windows tabletin de piyasaya sürüleceğini duyurdu. ThinkPad 8‘in ülkedeki satışlarının durdurulduğunu doğrulayan firma, Miix 8‘in ise şimdilik tükendiğini ve ileride tekrar satışa sunulacağını belirtti.

Microsoft’un İşten Çıkarmaları Finlandiya’yı Kızdırdı