Ana Sayfa Tablet PC Lenovo İdeaPad Serisi

Lenovo İdeaPad Serisi

IDC firmasının yapmış olduğu uluslar arası araştırmayı okuyalı, PC dünyasını daha da, yakından takip etmeye başlıyorum. Çünkü ortadan kaybolmaya başlayan PC teknolojisi var. Neden kayboluyorlar? Çünkü onlardan daha estetik ve kullanışlı tablet bilgisayarlar çıktı. IDC firması da, bundan haber veriyordu zaten. Tablet bilgisayarların PC teknolojisine üstün geldiğinden ve yakın bir zamanda PC teknolojisinin tarihe karışa bileceğinden.

Ama gördüğüm kadarıyla bu kayboluşu yavaşlatmak veya tersine işletmesi için gayret gösteren PC teknoloji devleri var. Bunlardan biriside Lenovo firmasıdır. Son serisi olan İdeaPad mükemmel özelliklerde sunulmuştur. Öne çıkan tarafı ise tabletlerin hareket zenginliğini ortaya çıkarmasıdır. Yani hem  PC hem de tablet bilgisayar. İkisinden vazgeçemeyenler için ideal bir seri. 360 derece dönebilen hareket esnekliği sayesinde, tablet bilgisayarların sağladığını sizlere sağlıyor. Bunun yanında dokunmatik ekran, tablet bilgisayarlarda ki akışkanlığı sağlıyor. Bunların yanında PC özellikleri taşıdığını da unutmayalım. İnce tasarım klavyesi ve Mouse padi var. Ama dokunatik yapısı nedeniyle bunlara fazla ihtiyaç kalmıyor diyebiliriz. Ama yinede, dokunmatik ekranın sıkıştığı yerde yardımımıza koşuyor. Video izlemek için ideal görüntüler sunuyor. Bunun yanında 360 derece hareket esnekliğine sahip olduğu için, istediğiniz tarza çevirerek, video izleye biliyorsunuz.

lenovomain1.hlarge

Teknik özelliklerine gelince, evvela Windows 8 deneyimini çok güzel yaşatan bir bilgisayar serisidir. Ancak 1.9 kg ortalama bir ağırlık sunuyor. Bu yönü diğer ultrabookları düşündüğümüzde dezavantaj gibi durabilir. IPS ekran teknolojisiyle daha canlı bir renk dünyasına sahip olacaksınız. Öne çıkan bir özelliği ise, uzun batarya ömrü sağlamasıdır. Uzun yolculuklarda uzun zaman kullanabileceğiniz şarj imkanı sunuyor. 16.9 inç ekran modelleri ile, kaliteli videolar izleye bilirsiniz. Ancak şunu söylemeliyim ki lenovo firmasının bu serisi çok eleştiri aldı. Eleştiriler görüntü kalitesi ve performans yönlerinde oldu. Birde eksi yönde performans ve görüntü kalitesi, yüksek sunulan fiyatı ile birleşince daha da, eleştirel bir tavır takınıldı. Ama şunu söylemek isterim ki, lüks ve şık olan tasarımı, sadece amatör bilgisayar kullanıcıları için çok uygundur. Yani bilgisayarda Adobe, Autocad gibi ağır programlarda iş yapacak biri değilseniz, performans açısından bu bilgisayar sizlere iyi imkanlar sağlaya biliyor. Fiyatına gelince şuanda çok uygun fiyattan alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting