Kaspersky SecurIT Cup ’23 kayıtları açıldı

SecurIT Cup

Siber güvenlik konusunda motive öğrenciler ve dünyayı daha iyi hale getirmeye istekli genç siber güvenlik araştırmacıları, uluslararası bir yarışma olan SecurIT Cup ‘a katılmak için başvurabiliyor.  

Yeni teknolojiler yeni dijital yollar açıp ufkumuzu genişletirken, yeni güvenlik zorluklarını da beraberinde getiriyor. Daha güvenli bir dünya inşa etmeye kendini adayan Kaspersky, siber tehditlerle mücadelede ön saflarda yer alıyor ve dünya standartlarındaki uzmanlığını toplumla, özellikle de gelecekte bu görevi devralacak olan gençlerle sürekli olarak paylaşıyor.

Bu yıl Kaspersky’nin uluslararası SecurIT Cup ‘ın altıncısı düzenleniyor. Yarışmanın ana amacı genç yetenekleri profesyonel gelişimlerinde desteklemek ve yeni teknolojilerin gelişimiyle ortaya çıkan veya gelecekte ortaya çıkabilecek güvenlik sorunlarını hafifletmek için yeni çözümler üretmelerini sağlamak.

SecurIT Cup

SecurIT Cup ’23 için katılımcılar, aşağıdaki ana başlıklardaki güvenlik sorunlarını ele alan çözümler için fikir üretebilirler:

  • Gaming & Geeks – Katılımcılar, cihazların verimliliğini artıran ve oyun dünyasının güvenliğine katkıda bulunan güvenilir ve yenilikçi güvenlik çözümlerini önerebilirler.
  • FinTech – Yarışmacılar, finans sektörü için dünyanın dört bir yanındaki insanların saldırılardan ve siber suçlardan daha fazla korunmasına yardımcı olabilecek siber savunma projelerini geliştirebilirler.
  • İnsanların ve nesnelerin takibi ve güvenliği – Yetenekli gençler, verilerin korunmasını, yasal olarak izlenmesini ve toplanmasını güvence altına alacak projelerini sunabilirler.
  • Aile bakımı – Yarışmacılar yaşlı bakımı veya evcil hayvan bakımı alanlarında projeler üretebilirler.

SecurIT Cup yarışma dört ana aşamada gerçekleşecek:

  • 10.23 – 15.10.23 – Fikir geliştirme;
  • 10.23 – 29.10.23 – İş modeli oluşturma;
  • 10.2023 – 12.11.2023 – Prototip tasarımının tanıtılması;
  • 11.2023 – 26.11.2023 – Fikrin sonuçlandırılması.

Her aşama projenin belirli bir kilometre taşına adanacak ve Kaspersky ekibi tarafından katılımcılara destek sağlanacak. Örneğin iş modeli geliştirme aşaması, katılımcıların bu modellerin nasıl hesaplanacağını, hangi temel performans göstergelerinin ele alınacağını ve diğer yararlı ayrıntıları öğrenecekleri bir web semineri içerecek. “Fikir geliştirme” ve “prototip geliştirme” aşamalarında ise katılımcılar Kaspersky ekibinden uzman tavsiyesi isteyebilecek.

Küresel akışla eş zamanlı olarak yarışmanın bölgesel akışı da devam edecek ve öğrencilerin küresel yarışmaya katılmalarına yardımcı olacak. Bölgesel akış, öğrencilerin ekipler halinde bir araya gelerek projelerini geliştirdikleri yerel etkinliklerden oluşacak. Sonuçta bölgesel etkinliğin parçası olarak en iyi projeyi sunan ekip küresel finallere katılmaya hak kazanacak.

Final etkinliği 13 Aralık 2023 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Birincilik ödülü 10 bin dolar, ikincilik ödülü 3 bin dolar ve Kaspersky’den bir e-öğrenme eğitimi, üçüncülük ödülü ise Kaspersky’den bir e-öğrenme eğitimi olarak belirlendi.

Kaspersky’s SecurIT Cup 2023’e katılımla ilgili daha fazla ayrıntıyı yarışmanın resmi web sitesinde bulabilirsiniz.

Aprilia RS 457 : A2 Ehliyetle Kullanılabilecek En Yüksek Güç-Ağırlık Oranı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir