Jony Ive Apple’dan ayrılıyor!

Jony Ive

Apple’ın efsanevi tasarımcısı Jony Ive, Apple’dan ayrılma kararı aldığını açıkladı. Peki, Jonathan Ive Apple’dan ayrılıp ne yapacak? İşte detaylar!

Steve Jobs döneminde Apple‘daki yerini alan ünlü İngiliz tasarımcı Sir Jonathan Ive, üretmiş olduğu tasarımlar ile Apple’ın bugünlere gelmesinde en büyük rolü oynamıştı. iPod ve iPhone tasarımlarının yanında iOS 7 ile iOS’in tasarımınıa da el atan Sir Jonathan Ive, bugün sürpriz bir haber ile karşımıza çıktı.

Jonathan Ive’ın uzun bir süredir emeklilik yaşının geldiği söyleniyordu. Ancak yine de 52 yaşındaki tasarımcının Apple’da daha 4-5 yıl daha çalışacağı düşünülüyordu. Tahminler yanlış çıktı ve Jonathan Ive, Apple’dan ayrılacağını resmi olarak açıkladı.

Apple macerasından sonra kendi tasarım şirketini kuracağını belirten Jonathan Ive, Apple’ı özel müşterisi olarak konumlandıracak. Muhtemelen Apple, Jonathan Ive ile olan tüm bağlarını koparmayacak ve ilerleyen yıllarda bazı noktalarda Ive’a danışmaya devam edecek.

iOS 13 Public Beta çıktı! İndir!

J. Ive’ın ayrılışı ile tasarım bölümüne şimdilik Endüstriyel Tasarım Başkan Yardımcısı Evans Hankey ve Arayüz Tasarımı Başkan Yardımcısı Alan Dye getirilecek. Apple muhtemelen 2020 yılının başında yeni baş tasarımcısını seçer ve ondan yeni bir J. Ive yaratmaya başlar.

Jony Ive


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin