İşte merakla beklenen Xiaomi akıllı ayakkabı!


Çinli teknoloji şirketi Xiaomi tarafından duyurulan akıllı ayakkabı Nisan ayında kullanıma sunuluyor. İşte Xiaomi akıllı ayakkabı hakkındaki detaylar.

Akıllı telefonlar, akıllı saatler, akıllı bileklikler derken sıra ayakkabılara kadar geldi. Çin’in önemli teknoloji firmalarından biri olan Xiaomi, bir süredir üzerinde çalıştığı akıllı ayakkabısını satışa sunmaya hazırlanıyor. Peki bu Xiaomi akıllı ayakkabı nedir? Ne gibi özellikleri vardır?

Genelde akıllı bir cihazdan bahsedildi mi ilk akla gelen şeylerden birisi de ekran oluyor. Eee doğal olarak söz konusu bir ayakkabı olduğunda, üzerinde ekran olması pek de mantıklı olmayacaktır. Peki ekransız bir nesne akıllı olabilir mi? Elbette olabilir.

Xiaomi akıllı ayakkabı içerisinde ufak bir çip bulunduruyor. Xiaomi ve Intel’in ortaklaşa ürettiği bu çip, tüm hareketlerini kayıt ederek verilerinizi telefonunuzda bulunan uygulamaya aktarıyor.

Xiaomi’nin “90 Minutes Ultra Smart Sportswear” ismiyle tanıttığı akıllı ayakkabısı içerisinde bulundurduğu “Curie” isimli modül sayesinde tüm hareketlerinizi takip edebiliyor. Şarjı ortalama olarak 60 gün giden bu ayakkabının içerisinde hava yastıkları, kaymaya önleyici kaplama ve antibakteriyel taban sistemi bulunuyor.

Yani Xiaomi akıllı ayakkabı, akıllı olduğu kadar konforluda. Peki bu ayakkabının fiyatı ne kadar? Çinli teknoloji firmasından yapılan açıklamaya göre ilk etapta ayakkabının 44 dolarlık bir fiyattan satılması ön görülmüş.

Açıkçası bu fiyatın normal bir ayakkabıdan bile daha ucuz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ülkemizde satışa sunulur mu bilinmez ama eğer sunulursa, mutlaka alıp denenebilecek bir cihaz. (ya da ayakkabı)


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin