iPhone Kullanıcıları Alarm Hatasından Şikayetçi

iPhone 16 serisi geliyor

Son havadislere göre bazı iPhone’larda alarm problemi yaşanıyor. Kullanıcılar alarmı kurmasına rağmen telefonun ses çıkarmadığını belirtti. Apple konuyla ilgili harekete geçti.

NBC’den Emilie Ikeda ve The Wall Street Journal’dan Joanna Stern’in haberine göre bazı iPhone‘larda alarmın ses çıkarmaması sorunu var. Apple’ın alarm hatasını düzeltmek için bir yama üzerinde çalışmaya başladığı ifade ediliyor. Kaç tane iPhone’da bu problemin olduğu belli değil, ancak tüm kullanıcılar etkilenmedi. Alarmın çalmamasından dolayı işe ya da randevusuna geç kalan tüketiciler sosyal medyada ve Reddit gibi platformlarda şikayetlerini dile getirdi.

Apple hatanın neden kaynaklandığına dair herhangi bir açıklama yapmadı. Alarm sorununu çözen güncelleme belki küçük ara bir güncelleme olarak yayınlanabilir ya da iOS 17.5 sürümünün içine dahil edilebilir.

iphone

Diğer yandan Apple, iOS 17’de sunacağı özelliklerin çoğunu yayınladı. Ancak iOS 17.5 Avrupa Birliği’nin uygulamalar konusundaki değişikliklerini içeriyor. Biraz daha durumu açacak olursak artık uygulamalar App Store dışında doğrudan web sitelerinden iPhone’a indirilebilecek. Bununla birlikte 17.5’te yeni Apple Pencil ve iPad için Pil Sağlığı özelliğini işaret eden kod değişiklikleri de var.

Teknoloji devi iOS 18’i de geliştirmeye devam ediyor. Yeni iOS sürümü yapay zeka özellikleri içerecek. Güvenilir kaynaklardan biri olan Mark Gurman’a göre iOS 18’deki ilk yapay zeka özellikleri tamamen cihaz üzerinde çalışacak. Gurman, “Apple’ın 10 Haziran’daki WWDC’de yapay zeka özelliklerini tanıtması bekleniyor. İlk özellikler cihazda çalışacak. Bu durum büyük dil modelinde bulut bileşeni olmadığı anlamına geliyor” dedi.

Meizu 21 Note’un İlk Görselleri Sızdırıldı