Ana Sayfa Cep Telefonu iPhone En Çok Kimlere Kazandırdı!

iPhone En Çok Kimlere Kazandırdı!

Apple’ın 2007 yılında çıkardığı akıllı telefonu iPhone firmasına kazandırdığı paraların dışında bu akıllı telefon para yatıran operatörlerinde yüzünü güldürdü.

Apple’ın büyük kitlelere tarafından tutulan ve yeni sürümleri takip edilen akıllı telefonu iPhone birçok operatörü zendin etti. Çıktığı ilk günden bu yana yaklaşık yarım düzüne yıl geçmesine rağmen nerdeyse satılan üç akıllı telefondan biri iPhone amblemini taşıyor. Satılan iPhone’ların yüzde 95’lik bir kısmı da operatörler üzerinden kullanıcılara sunuluyor. Bu taksitli satışlar Apple’ın en büyük karını elde ettiği satışlar olarak göze çarpıyor. Bir plan kapsamında satılan iPhone’lara kullanıcılar 18 veya 24 ay ödemeli planlar kapsamında sahip olabiliyorlar. iPhone5-399
Hal böyle olunca operatörlerin en çok parayı kazandığı akıllı telefon da iPhone olup çıkıyor. Rakip firmalar ne kadar uğraşırsa uğraşsın operatörler peynir ekmek gibi sattığı ve iyi kar ettiği iPhone yerine başka bir ürün satmayı yeğlemiyorlar. Önümüzdeki günlerde de bu tutum böyle devam edecekmiş gibi gözüküyor. Her ne kadar Apple kendi mağazalarında plansız olarak iPhone akıllı telefonunu kullanıcıların beğenisine sunsa da buradaki operasyonun büyük oyuncuları operatörler ve onlarsız iPhone ve iPhone’suz operatörler olmayacakmış gibi gözüküyor.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting