Home Akıllı Telefon iPhone 14, Apple Pencil söylentilerini boşa çıkaracak

iPhone 14, Apple Pencil söylentilerini boşa çıkaracak

0
iphone 14

iPhone 14 için Apple Pencil ile birlikte geleceği dedikoduları çıkmış olsa da, yeni iPhone hakkında şu ana kadar gelen bilgiler bu söylentilerin gerçek olma ihtimalinin çok düşük olduğunu gösteriyor.

Samsung’un Galaxy Note serisinde başarıyla hayata geçirdiği, telefonlarla birlikte sunulan elektronik kalemler, akıllı telefon dünyasında kendilerine yer bulmaya devam ediyor. Hatta Samsung Galaxy S22 Ultra’nın çıkışıyla birlikte her zamankinden daha ön planda oldukları bile söylenebilir. Çünkü Samsung, Galaxy S22 Ultra’yı elektronik kalemle sunarak bu özelliği amiral gemisi telefonlarına taşımış oldu. Samsung’un bu hamlesi Apple’ın da benzer bir yol izleyeceği yönündeki dedikoduları daha da alevlendirdi. Ancak gelen son haberler Apple’ın en azından şu an için böyle bir niyeti olmadığını gösteriyor.

Aslında Apple Pencil, yani Apple imzalı bir elektronik kalem uzun süredir teknoloji dünyasının gündemini meşgul ediyor. Zaman zaman Apple’ın yeni iPhone’u Apple Pencil ile birlikte sunacağına dair söylentiler teknoloji dünyasının gündemini meşgul ediyor. Elbette iPhone 14 için de benzer söylentiler dolaşıyordu. Galaxy S22 Ultra’nın çıkışı da bu söylentileri güçlendirdi. Ancak TechRadar tarafından paylaşılan bilgiler, Apple’ın neden bu yola girmeyeceği konusunda önemli doneler sunuyor.

TechRadar’ın da işaret ettiği gibi Apple yeni iPhone modellerini hazırlarken, geniş kitlelere hitap edecek ya da çoğunluğun taleplerini karşılayacak yeniliklere öncelik veriyor. Yeni kamera teknolojileri ya da 5G gibi. Apple Pencil ise şu an için böyle bir kitleye hitap ediyor. Durum böyleyken Apple’ın iPhone 14 için böyle bir yeniliğe yatırım yapması ve bunu bir tanıtım unsuru olarak kullanması oldukça düşük ihtimal. Ayrıca iPhone 14 hakkında şu ana kadar sızan bilgiler, Apple’ın halihazırda farklı yenilikler hazırladığını gösteriyor.

O yüzden bu yılki iPhone modellerinde Apple Pencil olacağı yönündeki söylentilere temkinli yaklaşmak gerekiyor.

Elon Musk Twitter’ı Satın Almak İçin 43.4 Milyar Dolarlık Teklif Yaptı

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version