Ana Sayfa Akıllı Telefon iPhone 12 talepleri artmaya devam ediyor

iPhone 12 talepleri artmaya devam ediyor

Nikkei’nin bugünkü raporuna göre güçlü iPhone 12 talebi, Apple’ın 2021 iPhone üretim planlarını %20 ila %30 oranında artırmasına neden oldu.

Nikkei; Apple’ın gelecek yılın ilk yarısında planlanan toplam iPhone 12 üretiminin yıllık bazda neredeyse %30 arttığını ve ilk tam yıllık üretim hedeflerinin %20 artarak 230 milyon telefona ulaştığını söylüyor.

Apple’ın yüzü iPhone 12 ile gülüyor 

Nikkei Asia, Apple’ın 2021’in ilk yarısında 96 milyona kadar iPhone üretmeyi planladığını öğrendi. Bu, salgının ortasında ilk 5G telefonlarına olan talebin artmasının ardından yıllık bazda yaklaşık yüzde 30 artış gösterdi.

Cupertino merkezli teknoloji devi, tedarikçilerden en son 12 serisi ve daha eski 11 ve SE dahil olmak üzere 95 milyon ila 96 milyon model üretmelerini istedi.

İnsanlar, Apple’ın tedarikçileriyle paylaştığı kesin olmayan tam yıllık tahmin, 2021’de hem eski hem de yeni modeller de dahil olmak üzere 230 milyon iPhone üretmeyi planladığını gösteriyor. Bu, 2019’a göre %20’lik bir artışa işaret ediyor.

Ancak hedef düzenli olarak gözden geçirilecek ve tüketici talebindeki herhangi bir değişikliğe yanıt olarak revize edilecek.

iPhone 12

Akıllı telefon yükseltme döngüleri uzamaya devam ettikçe iPhone satışları son yıllarda azaldı Ancak önerilen tam yıllık hedef iPhone üretiminin 2015 seviyelerine dönmesini sağlayacak.

Apple’ın önümüzdeki yıl bu tür satış seviyelerine ulaşmasını beklediği mevcut serinin popülaritesi hakkında çok şey söylüyor. Tüm yıl elbette gelecek yılın modellerini içerecek. Ancak analistler şu anda orada dramatik bir şey beklemiyorlar.

iOS 14.3 güncellemesi yayınlandı! İşte yenilikleri!

Analist Ming-Chi Kuo’nun yakın tarihli bir raporu, önümüzdeki yıl iPhone lansmanının geleneksel Eylül zaman dilimine dönmesinin beklendiğini söylüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting