iOS 13.7 güncellemesi yayınlandı!

iOS 13.7 Beta

Apple, bir hafta önce testlerine başladığı iOS 13.7 güncellemesi için elini çabuk tuttu. Güncelleme bugün indirime sunuldu.

Cupertinolu teknoloji devi Apple, herkes iOS 14’ü beklerken geçen hafta sürpriz bir şekilde iOS 13.7 Beta’yı geliştiricileri için indirime sunmuştu. 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde testleri tamamlayan Apple, bugün iOS 13.7 güncellemesi ile iPhone sahiplerinin karşısına çıktı. Peki, OTA üzerinden sunulan bu güncelleme neler getiriyor?

Bildiğiniz gibi Apple, en geç Eylül ayının sonunda iOS 14’ü nihai sürümünü yayınlayacak. Bu güncellemeyle sisteme yepyeni özellikler eklenecek. Bu yüzden Apple iOS 13.7 ile sisteme pek bir yenilik eklemiyor. Google ile Apple işbirliği ile geliştirilen Maruz Kalma Bildirimi API’ı sadece uygulamalar ile çalışıyordu. Bu güncellemeyle birlikte artık uygulamalar yerine direkt sistem üzerinden Maruz Kalma Bildirimi özelliğini kullanabiliyorsunuz.

App Store uygulama ve oyun fiyatları zamlanıyor!

COVID-19 salgını için geliştirilen Maruz Kalma Bildirimi, iPhone’un diğer iPhone ve Android telefonlar ile Bluetooth üzerinden mesafe ölçümü yapmasını sağlıyor. Bu özellik sayesinde sosyal mesafe kuralları ihlal edildiğinde uyarılar alabiliyorsunuz.

iOS 13.7 güncellemesi

iOS 13.7, bir uygulama indirmeniz gerekmeden COVID-19’a Maruz Kalma Bildirimleri sistemine katılmanıza olanak tanıyor. Sistem kullanılabilirliği, yerel toplum sağlığı yetkilinizin desteğine bağlıdır. Bu sürüm, iPhone’unuz için başka hata düzeltmeleri de içeriyor.

Yaklaşık olarak 165 MB büyüklüğündeki iOS 14 öncesi son güncelleme olan iOS 13.7’yi Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden yükleyebilirsiniz. Son olarak Eylül sonu iOS 14 güncellemesinin yayınlanacağını belirtelim.