Ana Sayfa Haber İnternet Üzerinden Altına Hücum

İnternet Üzerinden Altına Hücum

Altın fiyatlarının yılın en düşük seviyesine ulaştığı Nisan ayında, internet üzerinden satın almak için altın arayanların sayısı yüzde 100 oranında artış kaydetti. Verilere göre, 25 Şubat-25 Mart tarihleri arasında akakce.com’da altın araması yapanların sayısı 30 bin kişi olurken, bu sayı 26 Mart-26 Nisan tarihleri arasında 60 bine yükseldi. 

Altınla ilgili arama yapanların sayısındaki artış, akakce.com’da en çok aranan ürünlerin sıralandığı en popülerler sıralamasını da etkiledi. 26 Mart tarihinde akakce.com’da en popüler 46’ıncı ürün olan çeyrek altın, fiyatların düşmesinin ve kuyumcularda altın bulmanın güçleşmesinin de etkisi ile 26 Nisan’da 7’nciliğe yükseldi. Benzer bir yükselme Ata Lira ve 10 gramlık külçe altında da görüldü. 26 Mart’ta 74’üncü sırada bulunan Ata Lira 26 Nisan’da 23’üncülüğe, 10 gramlık külçe altın ise 106’ncılıktan 33’üncülüğe çıktı.çeyrek altın
En çok çeyrek ve Ata Lira satıldı

Aynı dönemde, akakce.com aracılığıyla altın satın alanların sayısında da yüzde 120 oranında artış görüldü. akakce.com’un farklı satıcıların fiyatlarını karşılaştırarak alışveriş yapmayı sağlayan altyapısını kullanan internet kullanıcıları, bu dönemde en çok çeyrek altın ve Ata Lira’yı tercih ettiler. Cumhuriyet Altını satışlarının yüzde 80’den fazlasını oluşturan çeyrek altın ve Ata Lira alımlarında kullanıcılar çeyreği tek çekimle satın alırken, Ata Lira’yı taksitle almayı tercih ettiler. Gram altın satışlarında ise en popüler ürünler ‘yatırımlık’ olarak adlandırılan 10, 100 ve 20 gramlık ürünler oldu.

Bu dönemde kuyumculardaki altın yokluğu sanal mağazalara da yansıdı. Rutin dönemlerde aynı gün ya da ertesi gün kargoya verilen ürünlerin gönderilme süreleri, altına hücum döneminde 1 haftaya kadar çıktı.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting