Ana SayfaCep TelefonuIntel Yeni Ürünü Yolo İle Akıllı Telefon Pazarında Yavaş Yavaş İlerliyor

Intel Yeni Ürünü Yolo İle Akıllı Telefon Pazarında Yavaş Yavaş İlerliyor

Intel ve Safaricom işbirliğiyle çıkartılan Afrika’nın ilk Intel tabanlı akıllı telefonu Yolo birçok seçenek içerisinde kullanıcılara farklı bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Afrika’da kullanıcıların beğenisine sunulacak ilk Intel tabanlı akıllı telefon olacak Yolo Intel Atom Z2420 1.2GHz Hyper-Threading desteği olan bir işlemci ile donatılmış. 3.5 inç ekrana sahip bu yeni ürün üzerinde MicroSD kart yuvası, FM radio, HSPA+ ve XMM 6265 modem yer alıyor. Safaricom’dan yapılan açıklamaya göre Intel’in yeni akıllı telefonu Yolo Afrika’da fiyat/performans açsından kullanıcılara farklı bir deneyim sunmak için yapılandırılmış. İlk olarak Kenya’da satışa çıkartılacak ürün ilerleyen günlerde diğer ülkelerde de satışa sunulacak. Intel-Yolo 001
Intle Yolo’nun yukarıda saydığımız teknik özelliklerin ek olarak 5 megapiksel kamerası 1080 HD videolar kaydedebiliyor. 1 saniyede 7 kare fotoğraf çekebilen kameranın performansı hayret verici olarak nitelendiriliyor. McAfee güvenlik yazılımıyla birlikte gelecek ürün kullanıcıların virüs ve zararlı yazılımlardan etkilenmemesi için tasarlanmış. Bu yeni akıllı telefonu Kenya’da 150 ila 250 dolar arasında alıcı bulması bekleniyor.

Intel-Yolo

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU