İLKLERİN 140. YILI: NAVITIMER 41 VE COSMONAUTE B12

Navitimer

Breitling, havacılık ve uzay simgelerini yeni ürünleriyle onurlandırıyor: Navitimer GMT ve Automatic 41 ile sınırlı sayıda üretilmiş, otomatik kurmalı Cosmonaute. Marka 140. yılını kutlarken, sporun süperstarları Erling Haaland ve Giannis Antetokounmpo da Navitimer kampanyasının başrollerini üstleniyor.

 

  1. yaşında Breitling; havada, karada ve denizde zaman tutma konusunda yaptığı yeniliklerden sürdürülebilirliğe dair dönüm noktalarına kadar, imza attığı tüm inanılmaz ilklerin hikayelerine dikkat çekiyor ve iki ikonunu öne çıkarıyor: Kronograf ve sayısal kaydırma cetvelini pilotlar için bir araya getiren ilk kol saati Navitimer ve Navitimer’ın 24 saatlik versiyonu, uzaya ayak basmış İsviçreli ilk kol saati Cosmonaute. Breitling, iki serinin de yeni versiyonlarını tanıtıyor: Navitimer GMT ve yeni otomatik kurmalı Cosmonaute ile Automatic 41.

Navitimer

ÖZE DÖNÜŞ: ÇOK YÖNLÜ NAVITIMER GMT VE AUTOMATIC 41

Breitling, ticari uçuşun ortaya çıkmasında önemli bir role sahip. Markanın taşıta yerleştirilebilen kronometreleri öncelikle pervaneli uçaklarda, daha sonra da başlıca uçak üreticileri tarafından üretilmiş jetlerde standart cihaz haline geldi. Breitling Navitimer’ın tasarımı 1952’de ortaya çıktığında, o zamanlar yeni yeni gelişen sivil havacılığın pilotları arasında anında popülerlik elde etti.

Navitimer’da, pilotların tırmanma hızı ve yakıt tüketimi gibi kritik hesaplamalar yapmasını sağlayan dairesel bir kaydırma cetveli mevcuttu. Ticari havacılığın o parlak günlerinde saat, bileğe takılabilen orijinal bir araç bilgisayarıydı ve Breitling’e “Dünya havacılığının resmi tedarikçisi” ünvanını kazandırdı.

Sivil havacılık geliştikçe Navitimer’ın ünü de arttı ve sadece pilotları değil, Miles Davis ve Serge Gainsbourg gibi trend belirleyici isimleri de cezbederek hem havacılık dünyasında hem de popüler kültürde sevilen bir ikona dönüştü.

Navitimer

Breitling, 2022’de Navitimer serisini orijinal kronografla yeniden tasarlamaya koyuldu. Bugün, söz konusu güncellemeyi iki yeni yalın yorumla sürdürüyor: her biri 41 mm boyutunda bir GMT ve üç ibreli bir Automatic.

Bu parçalar; kronografı hariç tutup, dengeli kadran yapısını koruyarak Navitimer’ın ikonik görünümünü özümsüyor. GMT’deki 24 saatlik ölçeğin merkezi konumu ve Automatic’in net tasarımı karmaşık kaydırma cetvelini ön plana çıkarırken, genel estetiği de modernize ediyor.

Koleksiyonu rafine bir görünüme büründürmenin ötesinde Breitling, çağdaş bir dokunuş katmak amacıyla saate dişli bir bezel ekliyor ve dinamik bir ışık oyununa zemin hazırlayan cilalı ve fırçalanmış bitişleri art arda sıralıyor. Timsah derisi kayışlar ve kusursuz kelebek tokalı bilezikler, konfor ve kullanışlılık sunuyor.

Navitimer

Renk paletinde; paslanmaz çelik veya 18 ayar kırmızı altın kaplama siyah, mavi, gümüş, buz mavisi ve yeşil kadranlar ve Automatic’e özgü çift renkli bir seçenek yer alıyor. Tam altın versiyonlar, Swiss Better Gold (SBG) Association organizasyonunun çevresel ve sosyal standartlarıyla uyumlu bir şekilde elde edilmiş altını simgeleyen “Origins” etiketini taşıyor.

Klasik ile modernin birlikteliğini simgeleyen Navitimer’ın yeni versiyonu, saat tutkunları ve stil sahipleri için özel olarak tasarlanmanın yanı sıra, Breitling’in her saatinde mirasa ve yeniliğe ilişkin taahhüdünün izini sürüyor.

Turkcell 30. Yılını Kutluyor