Ana SayfaGenelHuawei Petal Search : Eşsiz mobil arama deneyimi

Huawei Petal Search : Eşsiz mobil arama deneyimi

Huawei’nin geliştirdiği Petal Search arama motoru, kullanıcılarına bugüne dek akıllardaki alışılagelmiş “arama motoru” algısını değiştirerek eşsiz bir deneyim yaşama fırsatı sunuyor.

Petal Search, kullanıcılarına Android ekosisteminde şimdiye kadar bulunmayan iki işlevi bir arada sunuyor; mobil bir arama motoru ve aynı zamanda kullanıcılar için bir uygulama arama aracı.

Petal Search sayesinde kullanıcılar aramak istedikleri konu ve uygulamalar için tek bir ana ekranda arama yaparken cihazlarında yeni uygulamalar arayıp indirebilir veya mevcut olanları güncelleyebilir.

Petal Search

Eşsiz mobil arama deneyimi

Avrupa başta olmak üzere, bugün dünya genelinde 170’ten fazla ülkede, 15 milyondan fazla kullanıcısı olan Petal Search ile, haber, alışveriş, seyahat, spor, finans, vb. birçok kategoride olmak üzere merak edilen son dakika haberler, en yakındaki restoranlar, beğenilen bir yemeğin tarifi, favori dizinin son bölümü, en sevilen şarkıcının son albümündeki parçalar, gelecek haftanın spor etkinlikleri gibi aramalar rahatlıkla gerçekleştiriliyor. Tüm arama sonuçları kullanıcının kişisel tercihlerine ve bulunduğu lokasyona göre özelleştirilebiliyor.

Sıradan bir İnternet araması yapılmasının çok ötesine geçen Petal Search, her kategori ve aramaya özel sonuçlarıyla dikkat çekiyor. Kullanıcılar, herhangi bir internet sitesini ziyaret etmeden müzik dinleyebilir, otel rezervasyonu yapabilir, sadece bir anahtar kelime yazarak ilgili tüm haberleri okuyabilirler. “Yakınımdakiler” sekmesi ile de yaşanılan yerdeki restoranları görüntüleyebilir, market fiyatlarına göz atılabilir, uygun kiralık evleri harita ile uzaklığına karar verilebilir.

Uygulama bulma konusunda özelleşmiş tam bir arama motoru olarak çalışan Petal Search, ters görsel aramalarını da destekliyor. Kullanıcı belli bir görsele benzer görselleri, ister dosya olarak Petal Search’e tanıtarak ister akıllı telefon kamerasından fotoğrafını çekerek arama işlemine başlayabiliyor.

Petal Search’te uygulama açıldığında kullanıcıyı karşılayan “Size Özel” sekmesi ile en çok aranan kelimeleri görerek gündemden anında haberdar olunabiliyor ve ilgi çeken gündem kelimelerine tıklanarak konu hakkında daha fazla bilgi alınabiliyor.

Petal Search bugünkü yapısıyla halihazırda kendi sektöründe çok büyük öneme sahip olan birçok marka ile iş birliği yapmış durumda. HepsiBurada, Blu TV, Puhu Tv, Mynet vb. birçok önemli marka Petal Search ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Güvenilir arama motoru

Gizlilik konusunda AB standartlarında sertifika sahibi olan ve kullanıcı verilerini izlemeyen Petal Search, tercihe göre arama dili ve bölgesi seçebilme, arama geçmişini kapatabilme ve uygunsuz içerikleri filtreleyebilme seçenekleri gibi özellikleriyle de kullanıcılarına özel bir deneyim sunuyor.

GDPR uyumluluğu için ePrivacy Seal tarafından onaylı arama motoru, Huawei kullanıcıları için en yüksek veri gizliliği ve güvenliği standartlarını hedefliyor. Buna ek olarak, daha güvenli bir arama deneyimi için kullanıcı verileri, kullanıcıların kendi bölgesinde saklanıyor.

Önemli bir kısmını Türk mühendisler geliştiriyor

PetalSearch’i rakiplerinden ayıran en yenilikçi özelliği tamamen yapay zeka ve makine öğrenimi modelleri üzerinde geliştirilmiş olması. Bunun yanı sıra, PetalSearch yerelleştirme faaliyetlerine büyük önem veriyor. Projenin oldukça önemli bir kısmının Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nde Türk mühendisler tarafından geliştirilip ekosisteme kazandırıldığını söylemek mümkün.

PetalSearch kullanım açısından sadece Huawei cihazlar ile sınırlı değil, diğer mobil Android cihazlarda da kullanılabilir durumda. Huawei kullanıcısıysanız, mobil cihazınızda Huawei AppGallery üzerinden hızlıca Petal Search’ü bulup indirebilir;cihazınızın ana ekranına ekleyip Petal Search arama çubuğuyla vakit kaybetmeden arama yapmaya başlayabilirsiniz.

Kirin 9000 rakiplerini solda sıfır bıraktı!

Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU