Huawei P30 Pro için DC dimming güncellemesi!

Huawei P30

Huawei P30 Pro için bugün DC dimming güncellemesi yayınlandı. Peki, bu DC dimming güncellemesi ne işe yarıyor? İşte güncellemenin detayları.

Huawei, amiral gemisi modeli P30 Pro için bugün bir güncelleme daha yayınlandı. İlk olarak Amerika’da indirime sunulan bu güncellemenin ilerleyen günlerde Türkiye’de de kullanıma sunulması bekleniyor. Bu güncelleme ile telefonda yaşanan DC dimming sorunu çözülüyor. Peki, nedir bu DC dimming sorunu?

Huawei P30 Pro modelindeki DC dimming sorunu nedir?

DC dimming olarak adlandırılan bu sorun OLED ekranların çoğunda maalesef ki ortaya çıkıyor. Ekran parlaklığı kısıldığında baş gösteren bu sorun ekranda titreşimlerin oluşmasına neden oluyor. Bu titreşimleri aslında aslında gözle net bir şekilde göremiyorsunuz. Ancak bunu beyin titreşim olarak algıladığı için göz sağlığını olumsuz olarak etkileyebiliyor.

Honor 9x Pro özellikleri sızdı!

EMUI 9.1.0.178 sürüm numaralı güncelleme ile artık titreşim sorunu da ortadan kalkıyor. Güncelleme ile ayrıca Bluetooth bağlantısındaki sorunlar da çözülüyor. P30 Pro’da Bluetooth kulaklık kullandığınızda özellikle oyun ve filmlerde seslerde gecikmeler yaşanıyordu. Güncelleme ile bu sorun da ortadan kalkıyor.

Huawei P30 Pro

Son olarak güncelleme ile P30 Pro’nun fotoğraf uygulamasında da iyileştirmelerin yapıldığını ve ekrandan parmak izi okuyucusunun daha hızlı çalıştığını belirtelim. Güncelleme ilerleyen günlerde Türkiye’de de kullanıma sunulacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir