Huawei Mate 30 Pro özellikleri sızdı!

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro özellikleri yavaştan belli olmaya başladı. Huawei Mate 30 Pro ekran kalitesi ile farkını ortaya koyacak gibi görünüyor.

Amerika ile arası açılan Huawei, son haftalarda buzları eritmeyi başarmıştı. Önümüzdeki aylarda Mate ailesinin yeni üyesi olan Mate 30 Pro modelini tanıtacak olan firma, bu model ile 2019’u kapatacak gibi görünüyor. 2019’daki son amiral gemisi modeli olacak olan Mate 30 Pro’nun bugün ise özellikleri yavaştan belli olmaya başladı.

Sızdırılan bilgilere göre; Mate 30 Pro’nun ekranı 90 Hz’e sahip olacak. Oyuncu telefonlarında görmeye alışkın olduğumuz 90 Hz, daha akıcı görüntüleme deneyimi sunacak. Kirin 985 yonga seti ve minimumda 6 GB RAM’den beslenecek olan telefonda Balong 5000 5G modem de yer alacak.

LumaFusion 2.0 güncellemesi yayınlandı!

Ekrana gömülü parmak izi okuyucusu ile gelecek olan telefonda 4.200 mAh’lık batarya yer alacak. Bu batarya 55W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Kutusundan Android 9.0 Pie ile çıkması beklenen telefonun henüz Android Q güncellemesini alıp alamayacağı bilinmiyor.

Ülkemizde oldukça ılımlı fiyat politikası izleyen Huawei, bu modelini de 6.000 TL bandından satışa sunacaktır.

Huawei Mate 30 Pro


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir