Gran Turismo :  Bu filmde göreceğiniz şeylerin %95’i gerçek

Gran Turismo

Bir yarış simülasyonu video oyunundan uyarlanan ve İngiliz profesyonel yarış pilotu Jann Mardeborough’un gerçek hayat hikayesinden esinlenen Gran Turismo filmi için geri sayım başladı.  Vizyon öncesi açıklamalarda bulunan efsane pilot Mardeborough ve filmin başrol oyuncularından David Harbour izleyiciyi sürücü koltuğunda oturtarak, saatte 300 kilometre giden bir roket gemisine bağlamanın nasıl bir his olduğunu hayal ettirecek bir deneyime davet etti.

 “Evlerine gitmemden bıkıp bana Gran Turismo’yu hediye ettiler”

Gran Turismo’nun yarış sahnelerinde kendisini canlandıran Archie Madakwe’nin dublörlüğünü yapan ünlü pilot Jann Mardeborough röportajında PlayStation ve Gran Turismo serüvenin nasıl başladığını anlatırken unutamadığı anları ve hislerini paylaştı. Mardeborough: “Sosyalleşmek için ailemle birlikte bir şenlik ateşine gittiğimiz gün, ebeveynlerimin arkadaşlarının PlayStation 1’ini ve Gran Turismo’sunu keşfettim. O gecenin ardından her zaman onların evine oyun oynamaya gitmeye başladım. Sürekli gelip gitmemde bıktıklarında, PlayStation ve Gran Turismo’yu ebeveynlerime verdiler ve “Bakın, oğlunuz bunu alabilir.” dediler. İşte her şey oradan başladı.” dedi.

Yeni Hyundai KONA

Gran Turismo

“Yüzüme şampanya sıkılmasıyla kazandığımı anladım!”

Mardenborough, GT ACADEMY’yi kazanma anında adını okuduklarını anlayamadığını anlatırken, “Yüzüme şampanya sıkılmaya başlandığında kazandığımı anladım dedi”. “İçimden, oh, hayatım şimdi tamamen değişecek. Tamamen değişecek dedim ve hemen annemi aradım.  Bu hayatımın en güzel anıydı çünkü her şeyin değiştiği andı. İşte o an aynı zamanda filme de yansıtılmış bir an” diye konuştu.

Gran Turismo

Gerçek pist ve gerçek arabalar kullanıldı!

Gerçek bir hikâyeyi mümkün olan en inandırıcı şekilde aktarmak için gerçek pist ve gerçek arabalar kullanılan filmde, 22’si kahraman araba olmak üzere, toplam 65 adet araçlık filo oluşturulmuş. Filme başlarken “Aslında gerçek arabalarla, gerçek sürücülerle, gerçek pistlerle ne kadar çok çalışacağımızı pek bilmiyordum” diyen David Harbour ise “Bu filmde gördüğünüz şeylerin %95’i gerçek. Arabaların lastik değişikliklerini yaptık, onların yakıtlarını doldurduk ve diğer sürücülerle gerçek zamanlı olarak pistte tur atıyorduk. Gerçekten yarış arabalarının 30 metre yukarısında uçan bir helikopterdeyim” dedi.

Jann’in koltuktan kokpite etkileyici geçişini drone çekimleriyle destekleyerek dünyadaki tüm izleyicilere nefes kesici bir deneyim sunmaya hazırlanan filmin oyuncu kadrosunda David Harbour dışında Orlando Bloom, Archie Madekwe, Darren Barnet, Geri Halliwell Horner ve Djimon Hounsou gibi önemli isimler yer alıyor.

Playstation Studios’un video oyununa dayanan filmin senaryosunu Jason Hall ve Zach Baylin kaleme alıyor.

iPhone 15 Pro Max beklenenden daha geç çıkacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir