Ana Sayfa Haber Gran Turismo 6 Demosu 2013 Goodwood Hız Festivalinde Sahneye Çıkıyor

Gran Turismo 6 Demosu 2013 Goodwood Hız Festivalinde Sahneye Çıkıyor

PlayStation 3 için merakla beklenen Gran Turismo 6 oyununun demo sürümü bu yılın Goodwood Hız Festivalinde (11-14 Temmuz) ilk defa sahneye çıkacak.

185 binden fazla insanın katılımıyla kendi türünde açık ara dünyadaki en büyük sürücülük etkinliği olan Hız Festivali, ‘Gerçek Yarış Simülatörü’ne ait son gelişmelerin sergilenebilmesi için sürücülük ve motor sporları tutkunlarından oluşan mükemmel bir ortama zemin hazırlıyor. Daire biçimindeki Gran Turismo  ‘yarış kapsülleri’, oyun bu sene sonuna doğru satışa çıkmadan önce insanların yeni demoya göz atabilmeleri için heyecan dolu Goodwood Park’ta çeşitli noktalara yerleştirilecek.Gran Turismo 6 003

Gran Turismo, 1998’de yayınlandığından bu yana 70 milyondan fazla satarak PlayStation tarihindeki en büyük oyun serisi haline geldi. Gran Turismo 6’nın yıl sonuna doğru satışa çıkacağını henüz açıklayan, oyunun efsanevi yaratıcısı ve Polyphony Digital Inc geliştirici başkanı Kazunori Yamauchi, meraklı Goodwood seyircisi önünde yeni oyunlarını sergilemek istediklerini belirtti.

Ortaklıkla birlikte GT6™ ‘kapsülleri’ Goodwood Hoteli’nde, FoS Aile alanında, üyelerin odalarında, Sürücüler Klübü’nde ve medya merkezinde bulunacak. Gran Turismo’nun çok sayıda otomobil üreticisiyle geçmişe dayanan yakın ve yenilikçi ortaklıklarının da getirisi olarak kapsüller ayrıca Nissan ve Alfa Romeo standlarında ve Moving Motor Show’daki Nissan, Mercedes Benz ve Ford alanlarında olacak.

Gran Turismo 6 001

PlayStation’ın en iyi Gran Turismo oyuncularını seçip onları gerçek bir yarış sürücüsüne dönüştürmeyi amaçladığı yenilikçi GT Akademi programındaki partneri Nissan, GT6 demosundaki en hızlı oyuncular için Goodwood’ta bir yarışma düzenleyecek ve kazananları müsabakanın Birleşik Krallık ulusal finallerine götürecek. GT Akademi şu anda PlayStation sahibi herkese çevrimiçi olarak açık. İlaveten, bir önceki iki GT Akademi mezunu, 2013 Le Mans 24 Hours yarışında genel sıralamada ilk 10 ve sınıf bazında dördüncülük elde etti. ‘Joker’ etkinlik Nissan Moving Motor Show’da düzenlenecek ve her gün bir kişi Akademinin bir sonraki ayağına bilet kazanacak.

Gran Turismo 6 002

Kazunori Yamauchi de 2013 Goodwood Hız Festivali ziyaretçilerinden biri olacak. Hevesli bir amatör yarışçı olarak Yamauchi-san, tulumunu ve kaskını giyerek çok sayıda göz alıcı araçyla ünlü tepe tırmanışı parkurunda adrenalin dolu yarışlara katılacak. Mükemmeliyetçi olmasıyla bilinen Yamauchi-san’ın direksiyon başındaki deneyimlerinin, Gran Turismo 6’da yer alması beklenen 1200 araçdan bazılarında iyileştirmelere yol açacağından şüphemiz yok!

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting