Giyilebilir Cihazlar Vücut Isısını Kullanabilir

Giyilebilir Cihazlar Vücut Isısını Kullanabilir

Gelecekte üretilecek giyilebilir cihazlar, gerekli enerjiyi sağlamak için vücüt ısısından faydalanabilir.

Giyilebilir cihazlar son dönemde teknoloji dünyasında en çok ilgi gören alanların başında geliyor ama genel kullanıcı kitlesinin bu ürünleri gösterdiği ilgi şimdilik oldukça kısıtlı. Akıllı saat ve bileklik alanlarında şu ana kadar özellikle Samsung ve Sony önemli atılımlarda bulundu. Üstelik Google’ın giyilebilir cihazlara yönelik olarak geliştirdiği Android Wear işletim sisteminin firmalara sunulmasının ardından birçok dev firmanın da bu alana dahil olması gerekiyor. Böylece mevcut giyilebilir cihazlardan memnun olmayan kullanıcılar daha fazla alternatife sahip olabilecek.

Giyilebilir_Cihazlar_DG

Başta LG ve Motorola olmak üzere birçok önemli firma kendi giyilebilir cihazlarını geliştirmekle mevcut ama hala birçok kullanıcıyı giyilebilir cihazlar satın almaktan alıkoyan temel bir sorun giderilebilmiş değil. Giyilebilir batarya ömrü konusunda oldukça kısıtlı imkanlara sahip ve piyasadaki birçok giyilebilir cihaz ortalama 24 saatlik bir batarya ömrüne sahip.

Sınırlı batarya ömrü birçok kullanıcının giyilebilir cihazlara ilgisini kaybetmesine neden olurken, bu sorunu giderme potansiyeline sahip ilgi çekici bir gelişme yaşandı. Korea Advanced Institute of Science and Technology bu alanda yürüttüğü çalışmalar sonrası, vücut ısısını elektriğe dönüştüren yeni bir cihaz geliştirmeyi başardı.

Vücut ısısını elektriğe dönüştürebilen cihazlar daha önce de gündeme gelmişti ama Korea Advanced Institute of Science and Technology tarfından geliştirilen bu yeni ürün, daha önce geliştirilenlere oranla çok daha ufak ve esnek. Güç konusunda taviz vermeden ufak ve esnek bir yapıya sahip olan bu yeni teknoloji giyilebilir cihazlarda kullanılmaya başlandığı taktirde, giyilebilir cihazlar konusunda bugüne kadar karşılaşılan temel sorunlardan biri kalıcı olarak giderilebilir.

Güneş Enerjili Uçak Dünyayı Turlayacak