General Mobile GM6 video inceleme


General Mobile, GM5 ve GM 5 Plus ile büyük bir başarı yakalamasını bildi. Durum böyle olunca bu başarıyı piyasaya yeni sürdüğü General Mobile GM6 ’ ile sürdürme niyetinde olmasına da şaşırmamak lazım.

General Mobile GM6, 1280×720 piksel çözünürlüğüne ulaşan 5 inç’lik bir ekran kullanıyor. Şaşırtıcı derecede iyi  bir görüntü kalitesi sunan bu ekran 400 nit değerinde bir parlaklık değerine sahip. Ekranın IPS panel olması önemli bir avantaj. Bu sayede canlı renkler ve keskin görüntüler elde edebiliyor. Yine de bu ekranın Full HD olmasını çok isterdik.

Önceki nesilde Snapdragon 410 işlemcisini tercih eden General Mobile, GM 6’da 1.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli MediaTek 6737T işlemcisini kullanıyor. Snapdragon 615 işlemcisine benzer bir performans sergileyen bu işlemci, 3 GB bellek ve 32 Gbyte’lık kapasite ile beraber çalışıyor. Bu esasında önemli bir özellik. Çünkü giriş/orta seviye ürünlerinde genelde  2 Gbyte bellek ve 16 Gbyte’lık kapasiteler kullanılıyor. Dolaysıyla GM 6’daki zengin donanım birleşenleri sayesinde ortalamanın üzerinde bir performans elde edilebiliyor. Öyle ki GM 6, bir önceki nesil GM5’den çok daha iyi değerler elde edebiliyor. Asus, Samsung ve Lenovo gibi giriş/orta seviye modellerle de kafa kafaya bir skor elde ediyor.

GM 6, her ne kadar oyun sevenlere hitap etmezse de Mali T720 grafik yongası sayesinde çok fazla performans istemeyen oyunlarda kullanıcıları yarı yolda bırakmıyor. GPU ya yüklenen oyunlarda kare atlamalar ve donmalara şahit olduğumuzu söylemeliyiz.

Pil konusuna gelince. General Mobile, 2500 mAh yerine GM 6’da 3000 mAh’lik bir pil kullanmayı uygun gördü. Bu pil normal kullanımda 1.5 gün rahatlıkla yetiyor. Hızlı şarj özelliği sayesinde de yaklaşık iki saat içinde doluyor.

General Mobile GM 6, ön tarafta 8 MP arka tarafta da 13 MP’lık kameralara sahip.  13 MP’lik kamerada çift LED flaş özelliği destekleniyor. Otofokus özelliğinin desteklenmesi çekilen fotoğrafların kalitesini önemli ölçüde arttırıyor. Yaptığımız denemelerde arka kameranın, keskin net ve renk doğruluğu yüksek fotoğraflar çektiğine şahit olduk. Tabi bu kalite sadece bol ışıklı ortamlar için geçerli. Loş ortamlarda grenlenme oluyor ve renk doğruluğunda sapmalar meydana geliyor.

Dünyanın En Zengin Adamı


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git