Ana SayfaDonanımGeliştirilmiş Fonksiyonlarla Yeni Sihirli Kumanda Geliyor

Geliştirilmiş Fonksiyonlarla Yeni Sihirli Kumanda Geliyor

LG’nin inovatif özellikler eklenen yeni Sihirli Kumandası gelişmiş sesle kontrol fonksiyonuyla komutları daha kolay ve interaktif şekilde algılayabiliyor.

LG, Las Vegas’ta 8-11 Ocak 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Tüketici Elektroniği Fuarı (CES 2013) öncesi Cinema 3D Smart TV’leri için tasarlanan yeni Sihirli Kumandası’nı tanıttı. Yeniden tasarlanan kumanda, gelişmiş sesle kontrol fonksiyonuyla komutları daha kolay ve interaktif şekilde algılayabiliyor. Ürün, ayrıca hareketle kontrol, işaretleme ve hareket tuşu fonksiyonları ile de benzersiz bir kumanda olma özelliği taşıyor.

LG Electronics Ev Elektroniği CEO’su Havis Kwon, “LG, ev elektroniği konusunda yenilikçi çözümler üretiyor ve yeni Sihirli Kumanda, LG Cinema 3D Smart TV kullanıcıları için anahtar bir kılavuz nitelliği taşıyor” dedi. Havis Kwon sözlerine şöyle devam etti: “Sihirli Kumanda’nın sesle kontrol ve hareketle kontrol özellikleri, ürünü rakipleri arasında öncü kılıyor.”LG_Magic

- Reklam -

İleri teknolojiyle geliştirilmiş ses kontrol

LG’nin yeni Sihirli Kumandası’nın ileri teknolojiyle geliştirilmiş Sesle Kontrol özelliği, sesli komutları kullanarak Smart TV’nizi kolaylıkla kontrol etmenizi sağlıyor. Türkçe de dahil olmak üzere birçok dili net şekilde anlayan yazılım sistemi kullanıcının doğal bir biçimde konuşarak TV’ye komut vermesine olanak tanıyor. Kullanıcı “Bana Gangnam Style videosunu göster” dediğinde, Sihirli Kumanda bu komutu hemen algılıyor.

İstediğiniz kanalın numarasını havada çizin

Ev sinema sisteminin en önemli parçalarından biri olan yeni Sihirli Kumanda, kullanıcıya büyük kolaylık sunarken ev eğlencesi ürünlerinin toplu kontrolüne olanak tanıyor. Tek bir Sihirli Kumanda ile set-top box, Sound Bar ve Blu-Ray oynatıcı bir arada kontrol edebiliyor. Öte yandan Sihirli Kumanda’nın işaretleme fonksiyonu, insan vücudunun bir uzantısı gibi tüm hareketleri algılayabiliyor ve Smart TV’de oyun deneyimini benzersiz bir keyfe dönüştürüyor. Kumanda aynı zamanda web sitelerinde kolay şekilde gezilmesini ve Google Maps gibi uygulamalara rahat şekilde ulaşılmasını sağlarken hareket algısıyla menü değişimlerini basitleştiriyor. Örneğin kullanıcı değiştirmek istediği kanalın rakamını havada çizerek o kanala erişebiliyor. Sihirli Kumanda, arkadan aydınlatmalı LED ışığı ile karanlık ortamlarda da kolaylıkla kullanılabiliniyor ve ergonomik tasarımıyla elle kavrama ve tutma konusunda rahatlık sağlıyor. Sıklıkla kullanılan tuşların akıllıca yeniden konumlandırılması ise daha keyifli bir kullanım deneyimi sunuyor

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting