GeForce RTX 40 Serisi GPU’lu Nitro Dizüstüler ortaya çıktı

Nitro

Acer Nitro dizüstü oyun bilgisayarı serisini, en yeni 13. Nesil Intel  Core  işlemciler ve NVIDIA  GeForce RTX  40 Serisi Dizüstü Bilgisayar GPU’ları ile güçlendirdi.

Zorlu oyunlardan keyif alan oyuncular için tasarlanan yeni 16 inç ve 17 inçlik Acer Nitro dizüstü bilgisayarlar, performansı artıran ekstra özellikleri ile daha sürükleyici bir deneyim sunarken, daha kompakt, ince ve hafif form faktörleri yanında yüksek ekran-gövde oranı ile dikkat çekiyor.

Nitro

İster sıkı bir oyun tutkunu ister bir oyun tasarımcısı olun Nitro’nun sağlam yapısı ve güçlü performansı, kullanıcıların yeni bir oyun deneyimi yaşamasını sağlıyor.

Yeni NVIDIA  Ada Lovelace mimarisine dayanan RTX 40 Serisi GPU’lar, üst düzey performansı ve yapay zekâ destekli grafikleri ile büyük bir sıçramaya imza atarken, oyunlara yeni ve çarpıcı bir görünüm ve bambaşka bir his katıyor. Oyuncular tam ışın izleme teknolojisi ile gerçeğe yakın sanal dünyaları deneyimlerken, DLSS 3 ile daha yüksek performans ve Reflex ile rekabet avantajı elde ediyor.

Nitro

Acer Nitro 16

Yeni Nitro 16 (AN16-51) oyun dizüstü bilgisayarı, önceki modele göre yüzde 5 daha geniş ekran alanı ile geliyor. Aynı zamanda kullanıcıların yeniden başlatmak zorunda kalmadan tümleşik grafikler ve ayrık grafikler arasında dinamik olarak geçiş yapmasına olanak tanıyan NVIDIA Advanced Optimus’u destekleyen 165 Hz yenileme hızına sahip yükseltilmiş 16 inç WUXGA veya WQXGA ekran seçenekleri ile sunuluyor. 4 bölgeli RGB arkadan aydınlatmaya sahip tam boyutlu bir klavye ile gelen cihaz, yüzde 100 sRGB renk gamı ve yüzde 84 ekran-gövde oranı sayesinde daha canlı ve çekici bir görüntüleme deneyimi sağlıyor.

Nitro

Acer Nitro 17

Yemni nesil Intel Core HX’ye kadar işlemcilerden güç alan yeni Nitro 17, 3 kg’dan daha hafif bir kasa ve 400,20 x 293,25 x 27,9/28,9 mm’lik ince bir tasarımla sunuluyor. 17,3 inçlik dizüstü bilgisayar, 144 Hz veya 165 Hz yenileme hızına sahip FHD ekran veya 165 Hz yenileme hızına sahip dörtlü yüksek tanımlı ekran (QHD) olmak üzere birden çok ekran seçeneğiyle geliyor. Cihaz, geniş dokunmatik yüzeyi (125 mm x 81,6 mm), yüzde 81 ekran-gövde oranı ve RGB 4 bölgeli arkadan aydınlatmalı klavyesi kullanıcılara daha gelişmiş bir oyun deneyimi sağlıyor.

Yeni Windows 11 işletim sistemli Acer Nitro dizüstü bilgisayarlar, daha fazla oyun, film ve yayın kaydetmek için oyuncuların elini güçlendiren 32 GB’a kadar DDR5 4800 MHz bellek ve 2 TB’a kadar M.2 PCIe Gen 4 depolama ile geliyor. Her iki dizüstü bilgisayar da bir aylık Xbox Game Pass veya PC Game Pass hediyesi ile oyunculara yüzlerce popüler PC oyununa erişim imkânı sağlıyor.

Samsung Mercedes tasarımcısını transfer etti!