Geçen Yıl 3,5 Milyar Şarkı Dinledik

müzikon1

Özel bir şirketin yapmış olduğu araçtırmanın sonuçları açıkladı. Şirketin CEO’su Serkan Sevim geçen sene 3,5 milyar şarkı dinlediğimiz notunu düştü.

Araştırma yapan şirketin CEO’su Serkan Sevim‘den ilginç açıklamalar geldi.Sevim, 2014 yılı boyunca internet üzerinden dinlediğimiz şarkı süresinin 120 milyon dakika yani 2 milyon saat olduğunu belirtti. 2013 yılında 3,3 milyar şarkı dinlerken bu rakam 2014 yılında 3,5 milyara çıktı. Özellikle en çok müzik dinlediğimiz zamanın eylül,ekim ve kasım olduğunu ayrıca en az müzik dinlenen zamanında temmuz, ağustos ve nisan olduğu açıklandı.

müzik

Serkan Sevim şarkı dinleme platformları hakkında “Online müzikte mobil cihazların üstünlüğü de dikkat çekti. Akıllı telefonlar ve tabletler aracılığıyla dinleme oranı yüzde 94’e yaklaşırken, Web’in oranı yüzde 6’da kaldı” dedi.Ayrıca Sevimli, konuşmasına şöyle devam etti:”Hem canlı yayınları hem de seç-izle videoları içeren bu veri, bir son kullanıcının 1 terabayt kapasiteye sahip sabit disklerden 33 bin adet kullanarak saklayabileceği bir büyüklüğü ifade ediyor. 2014’te toplamda 3 milyarı aşkın video içeriğin internet kullanıcılarına ulaşmasını sağladık. Verilerimiz, ülkemizdeki kullanıcıların internetten video seyretmeyi gerçekten çok sevdiğini açıkça ortaya koyuyor. En çok video içeriği izlenen ülkeler sıralamasında Türkiye ilk sırada bulunuyor. Türkiye’yi Almanya, Hollanda, Avusturya ve Azerbaycan takip ediyor.”

Kullanıcılar Cepten İzlemeyi Tercih Ediyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir