Galaxy Note 20 Ultra ’ya en iyi ekran ödülü

Akıllı telefon ekranlarını derecelendiren DisplayMate, geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy Note 20 Ultra ’nın ekranına A+ verdi.

Cihaz aynı zamanda En İyi Akıllı Telefon Ekranı Ödülü’ne de layık görüldü. OLED Ekranı, özellikle aynı anda hem ekran parlaklığı hem de ekran güç tasarrufu özelliklerini yükseltebilmiş ve iyileştirebilmiş olmasıyla ön plana çıkıyor. Akıllı telefon ekranlarını derecelendiren DisplayMate tarafından yapılan kapsamlı laboratuvar testleri ve ölçümleri; Galaxy Note 20 Ultra ’nın son derece etkileyici, üst düzey mükemmeliyete sahip birinci sınıf akıllı ekranı yer alıyor. Aynı zamanda mükemmel kalibrasyon kesinliği ve performansına sahip olduğunu, görsel anlamda da mükemmellikten ayırt edilemez olduğunu gösteriyor.

Galaxy Note 20 Ultra

Objektif bir biçimde yürütülen laboratuvar testleri ve ölçümlere göre, Galaxy Note 20 Ultra ; DisplayMate’in şimdiye kadar verdiği en yüksek not olan A+ Ekran Performansı derecesini elde ederek ve akıllı telefonlar için 11 performans kriterini karşılayarak “DisplayMate En İyi Akıllı Telefon Ekranı Ödülünü” aldı.

En Çarpıcı Özellikler

  • Galaxy Note20 Ultra alışılagelmiş 60Hz yenileme hızı özelliği yer alıyor. Bunun yanı sıra yeni uyarlanabilir yüksek frekanslı 120Hz yenileme hızına da sahip olup bu özelliği sayesinde görsellerde ekran kaydırma ve video gösterimi deneyimini iyileştiriyor. Uygulamalardaki hareket ve oyun performansını da iyileştiriyor ve pek çok kullanıcının karşılaştığı ekran titreşimi sorununu azaltabiliyor.
  • Galaxy Note20 Ultra ekranının en yüksek parlaklığı normal modda 680 nit iken yüksek parlaklık modunda 1609 nite çıkabiliyor. Bu parlaklık düzeyi de Galaxy Note 10+’ın parlaklık düzeyiyle kıyaslandığında yüzde 21-23 oranında daha yüksek bir performans sunuyor.
  • Galaxy Note 20 Ultra’nın yüksek parlaklık modu, en yüksek parlaklık seviyesindeyken; doğrudan güneş ışığı altında olmayan tam düzey dış ortam ışığına eş değer olan, 20.000 lux değerinde yeni bir düşük ortam ışık seviyesi sunuyor. Bu özelliği sayesinde, açık havada ekranın okunurluğu telefon “Orta veya Yüksek Ortam Işığı” ayarındayken daha da iyileşmiş oluyor.
  • Galaxy Note20 Ultra ekranının güç verimliliği, Galaxy Note10+ ile karşılaştırıldığında yüzde 16 daha yüksek.
  • Galaxy Note20 Ultra, akıllı telefonlar için 11 performans kriterini ve bunlar içinde, görsel olarak kusursuzla eş değer olarak nitelendiren 4 mükemmeliyet kriterini de karşılıyor.
  • Galaxy Note 20 Ultra’nın OLED Ekranı, özellikle aynı anda hem ekran parlaklığı hem de ekran güç tasarrufu özelliklerini yükseltebilmiş. Bu şekilde iyileştirebilmiş olmasıyla ön plana çıkıyor.

DisplayMate’in Samsung Note20 Ultra için yaptığı kapsamlı laboratuvar testleri ve ölçümlerinin tamamına ulaşmak için Buraya tıklayabilirsiniz.

1000 TL altı alabileceğiniz en iyi tabletler