Galaxy M53 5G özellikleri tekrar ortaya çıktı

n4

Birkaç gün önce Samsung Galaxy M53 5G ilk kez sızdırıldı. Bu sızıntıda akıllı telefonların neredeyse tüm temel özellikleri ortaya çıktı. Bugün başka bir kaynak, şarj cihazının ve 5G bağlantısının ayrıntılarıyla birlikte aynı şeyi yineliyor.

Teknoloji analisti Yogesh Brar, bir tweet’te yaklaşmakta olan Galaxy M53 5G ‘nin özelliklerini listeledi. Vietnamlı bir YouTube kanalının önceki sızıntısıyla eşleşiyorlar. Ek olarak, telefonun 10’dan fazla 5G bandıyla geleceğini ortaya koyuyor. Ayrıca Samsung’un cihazla birlikte bir şarj cihazı göndermeyeceği ortaya çıktı.

Spesifikasyonlardan bahsetmişken, Galaxy M53 5G , 120 Hz’e kadar yenileme hızına sahip 6,7 inç FHD+ Süper AMOLED ekrana sahip olacak. 8GB RAM ve 128GB/256GB depolama ile eşleştirilmiş bir MediaTek Dimensity 900 SoC tarafından çalıştırılacak.

m2

Yakışıklı arkada dörtlü kamera kurulumuna ev sahipliği yapacak. Kamera sistemi 108MP birincil sensör, 8MP ultra geniş birim, 2MP makro snapper ve 2MP derinlik sensörü içerecek. Ön tarafta, özçekimler ve video görüşmeleri için 32 MP’lik bir atıcı olacak.

Akıllı telefon, Android 12 tabanlı One UI 4.1’i başlatacak . Gücünü, 25W’da şarj edebilen 5.000 mAh pilden alacak. Tasarım açısından ise Galaxy M62’ye benzemesi bekleniyor .

Galaxy M53 5G’nin lansman tarihi şimdilik bir sır. Belki de Samsung önümüzdeki günlerde cihaz ile ilgili resmi açıklama yapacak. Bunun ile beraber şirket bu telefon ile orta segment telefon piyasasında biraz daha yerini sağlamlaştırmayı hedefliyor. Bakalım firma bu amacını ne ölçüde gerçekleştirebilecek.

Honor X7 ve serisi için geri sayım