Ford Mondeo ST-Line 2017 Genel Bakış

2021 Ford Mondeo fiyatı 1 milyona yaklaştı

#İŞBİRLİĞİ

Ford Mondeo, ilk kez 1993 yılında ortaya çıktığından beri, kolay kullanımı ve hızlı tepki veren direksiyonu ile sürücülerin son derece keyif aldığı bir model. Tabii o zamandan bu yana biraz büyüdü. Uzunluğu yaklaşık 400 mm, ağırlığı ise 250 kilogram arttı. 2017’de piyasaya çıkan Mondeo ST-Line ve ondan daha pahalı bir varyant olan ST-Line X, Ford’un giriş seviyesinin çok çok üstündeki spor ve lüks döşemeli otomobillerdir. ST-Line’ın her iki versiyonu Mondeo‘nun gerçek spor ‘ST’ sürümlerinden ziyade, Audi’nin S çizgisine benzer sportif kaplamalar içeriyor. Bunlar 2018 modeli için, ST Line X, ST-Line Edition olarak yeniden adlandırıldı.

Mondeo ST-Line için özel olarak tasarlanmış oldukça çekici bir paketle otomobilin mevcut dinamiği sportif bir tarz ile birleştirilmiş.

Mondeo ST-Line Edition, standartlardan biraz daha sert ve 10mm daha alçak spor süspansiyon ve 19 inç metalik alaşım jantlar ile birlikte geliyor. Bu model standart paketlerden birkaç farklı özelliğe sahip. Başlıca fark tekerleklerinin 235/40 R19 Continental ContiSportContact olması. Direksiyon ise standart modellere göre çok daha keskin tepkiler veriyor. Şehir içi ve otoyol sürüşlerinde şaşırtıcı bir şekilde standart bir Vignale modeline kıyasla büyük tekerlekleri ve sağlam süspansiyonu ile daha esnek bir sürüş sergiliyor. Otoyol hız sınırları düzeyinde ise yol ve rüzgar sesi rahatsız etmiyor.

Kokpitte siyah deri üzerine kırmızı dikişlere sahip olan konforlu spor koltuklar mevcut. Ancak bu Vignale’de olduğundan daha düşük oturma pozisyonu sağlıyor. Ayrıca alaşım pedallar ve direksiyon üzerinde kontrast kırmızı dikişler mevcut. ST-Line Edition, trafik işareti tanıma, şerit tutma ve 10 dereceli elektrikle ayarlanabilen sürücü koltuğu gibi donanımlara sahip. PowerShift otomatik şanzıman ile birlikte 178 gücündeki dizel motoru, Vignale’deki kombinasyon kadar  kadar sessiz ve rafine olmasa da yumuşak ve rahat.

Sunulan motor seçenekler 148 veya 178 beygirlik 2.0 Duratorq TDCi dizel motorlardır. Şanzımanlar ise altı ileri manuel şanzıman ya da daha güçlü olan motorda otomatik PowerShift çift kavramalı şanzımandır. Ayrıca otomatik şanzımanda dört tekerleği güçlendirme (4WD) sistemi mevcut. Ford Active City Stop (otomatik acil fren), ön ve arka park sensörleri ve uydu navigasyonunu Mondeo serisine ekledi.

Ford Mondeo ST-Line 2.0 TDCi 180 Beygir Genel Özellikleri

Motor: 4 silindirli- 1998 cc- tubo şarjlı- 3500 rpm’de 178 beygir

Şanzıman: 6 ileri manuel yada çif kavramalı otomatik

Boş ağırlık: 1.683kg

En yüksek hız: 225 km/s – 0-100 km/s 9.3 saniye

Rakipler: Volkswagen Passat R-Line 2.0 TDI, Vuaxhall Insignia Spor VX-Line Nav, Audi A4 Sedan S

Kia Stinger Kaza Testlerinde Tartışma Yarattı