Ana Sayfa Haber Firmalar Oyun Oynar Gibi Şirketlerini Büyütebiliyor!

Firmalar Oyun Oynar Gibi Şirketlerini Büyütebiliyor!

Akbank’ın KOBİ’ler için geliştirdiği “Sosyal KOBİ” oyununu oynayanların sayısı 10 günde 15 bini geçti. 29 Mart’a kadar sürecek oyunda çekilişle üç oyuncuya  hediyeler verilecek. 

“Sosyal KOBİ” oyunu, KOBİ’lerin, sıfırdan kurdukları sanal şirket ile Akbank ürünlerini kullanarak büyüme modelleri oluşturmasını temel alıyor. Gerçek zamanlı Facebook oyununda, firmalar büyümek için fabrikasını geliştirirken yeni üretim makineleri alarak kapasitesini artırıyor, yeni departmanlar kurarak yönetim kadrosunu genişletiyor, depo ve nakliye filosu alarak lojistik alt yapısını güçlendiriyor.

Oyun 10 gün önce hayata geçmesine rağmen büyük bir ilgi ile karşılandı. 5 Mart itibarıyla oyuna katılanların sayısı 15 bini, Facebook’tan davet edilenlerin sayısı 100 bini aştı.Akbank_sosyal_kobi

“Sosyal KOBİ”, Akbank’a 2012 yılında, 15’in üzerinde yerel/ulusal ödül kazandıran “Kur Yönet” adlı oyununun geliştirilmiş bir versiyonu olarak tasarlandı. Bu oyunun “Kur Yönet”den en önemli farkını ise katılımcıların Facebook listesinde ve oyuncular arasında yer alan arkadaşlarını, oyunlarının içinde çeşitli görevlere ataması oluşturuyor.

Akbank’ın bu yeni uygulaması ile ilgili olarak bir açıklama yapan Akbank Ticari ve KOBİ Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaan Gür, oyunun eğlencenin yanı sıra bilgi verme işlevine de  dikkat çekerek,  “Finansal olmayan hizmetler ile de her zaman KOBİ’lerin yanındayız. KOBİ’lerin hem iyi vakit geçirmesi, hem de strateji geliştirmeleri amacıyla “Sosyal KOBİ” oyununu hazırladık. Bu oyunun girişimcilerimize de önemli bir fırsat sunduğunu düşünüyoruz. Girişimcilerimiz ve KOBİ’lerimiz bir işletme kurarak oyunun başlarında daha çok atölyeyi andıran şirketlerini geliştiriyor ve  sanal ortamda iş yaşamının sert rekabet ortamı için son derece değerli deneyimler kazanıyorlar” dedi ve ekledi: “Oyunun büyük ilgi ile karşılanması son derece mutluluk verici. 25 Şubat tarihinde başlamasına rağmen, 5 Mart itibarıyla oyunu oynayanların sayısı 15 bini, Facebook’tan davet edilenlerin sayısı ise 100 bini geçti. Detaylı bilgiye KOBİ’lere özel web sitemiz kobilersizinicin.com’dan ulaşılabilmekte.”

“Sosyal KOBİ” oyunu 29 Mart sonuna kadar http://facebook.com/Akbank ve  htps://apps.facebook.com/akbanksosyalkobi adreslerinden oynanabilecek. Katılımın ücretsiz olduğu oyunda çekiliş ile 3 oyuncuya Smart TV 40”, Yeni iPad 32GB 4G ve Playstation 3 verilecek.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting