Ana SayfaGenelFIFA 21 kumar yasalarını ihlal ediyor!

FIFA 21 kumar yasalarını ihlal ediyor!

EA Sports’un FIFA 21 oyununda yer alan FUT paketleri yüzünden pek çok ülkedeki kumar yasalarını ihlal ettiği ortaya çıktı. İşte detaylar.

Futbol oyunu denildiğinde akla gelen ilk serinin FIFA olduğunu söyleyebiliriz. Bilindiği üzere serinin son oyunu 9 Ekim’de raflardaki yerini almıştı. FIFA 21’de de aynı serinin önceki oyunlarında olduğu gibi FUT kartlarına dayalı Ultimate Team modu bulunuyordu.

Bilmeyenler için ufak bir hatırlatmada bulunalım. FIFA 21 UItimate Team’de oyuncular gerçek parayla aldıkları kart paketlerinden çıkan futbolcularla kadrolar oluşturuyorlar. Daha sonra bu kadrolarla dünya çapındaki turnuvalara katılıyorlar.

Ultimate Team modunda iyi bir futbolcu kartına sahip olmak, mücadeleler tarafında kritik öneme sahip. Bir de şöyle bir durum söz konusu. Bu kartlardaki futbolcular tamamen sizin olmuyor. Örneğin C. Ronaldo’nun efsane kartı size çıktı diyelim. Genelde bu kart süreli oluyor. 10 maç, 20 maç gibi.

fifa 21

Yani kartın maç süresi bittiğinde ortadan kayboluyor. İşte bu loot sistemi Hollanda dahil pek çok ülkeyi harekete geçirmiş durumda.

EA Sports FIFA 21 yüzünden zor durumda

Hollanda Kumar Otoritesi geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada FIFA 21’de yer alan Ultimate Team modundaki gerçek parayla satılan paketlerin, yasaları ihlal ettiğini açıkladı.

EA Sports’a bu kartları hemen oyundan kaldırmasını söyleyen komite, geçen her hafta için 500.000 euro para cezası kesileceğini açıkladı. Daha önce benzer bir karar Belçika hükümeti tarafından da verilmişti.

Yapay zeka Covid-19 tespiti yapabiliyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU