Ana SayfaGenelFenerbahçe PUBG için atağa kalktı

Fenerbahçe PUBG için atağa kalktı

Amatör branşlarda kazandığı başarılarla dikkatleri üzerine çeken Fenerbahçe, e-spor tarafındaki takımlarına bir yenisini daha ekledi. İşte konu hakkındaki detaylar.

Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden biri olan Fenerbahçe, amatör branşlara yatırım yapmaya devam ediyor. Pek çok amatör branşta ülkemizi temsil eden sarı lacivertli ekip, e-spor tarafındaki yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

Fenerbahçe PUBG takımını duyurdu

Son yıllarda e-spor dünya genelinde hayli popüler bir hale geldi. Özellikle Japonya, Çin, Kore ve ABD gibi ülkelerde, e-spor ile uğraşan oyuncular hayli uçuk paralar kazanabiliyorlar.

Türkiye’de son yıllarda e-spor tarafında önemli ilerlemeler kaydetti. Her ne kadar henüz yukarıda saydığımız ülkeler kadar olmasa da Türkiye’de de e-spora olan destek günden güne artıyor.

Birkaç sene öncesine kadar ülkemizde büyük çapta sadece LoL turnuvaları düzenleniyordu. Şimdi geldiğimiz noktada ise Fortnite, PUBG ve CS GO için de hayli büyük turnuvalar düzenlenmekte.

Bu büyük turnuvalar, Türk sporunun öncü isimlerinin de dikkatini çekmeyi başardı. Başta Galatasaray olmak üzere, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Bursaspor pek çok oyun için e-spor takımı kurdular.

Geçtiğimiz gün bu takımlara bir yenisi daha eklendi. Fenerbahçe, PUBG oyunu için yeni bir e-spor takımı kurduğunu açıkladı. Takım kadrosunda yer alan isimler ise şu şekilde;

Arif “Marco Delvecchio” Güllü
Onur “Kalimdor” Uzunbayır
Bilal “theBSD” Duman
Rüzgar Tugay “XONK” Başoğlu

Sarı lacivertli ekibin PUBG takımı için yayınladığı videoya yukarıdan göz atabilirsiniz.

PS Store Black Friday indirimleri başladı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU