Ana sayfa Haber Facebook'ta Büyük Kriz!

Facebook’ta Büyük Kriz!

Facebook’a yöneltilen ciddi suçlama, teknoloji dünyasını yakından sarsacak nitelikte. Suçlama özellikle kurucu Mark Zuckerberg’i ilgilendiriyor.

Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Mahkemesi, bazı yatırımcıların şikayeti ve savcının talebi üzerine, Facebook’un halka arz sürecinde usulsüzlük yapmış olduğu yönündeki iddiaları kabul ederek, dava sürecini resmen başlattı. Yüksek yargıç Robert Sweet davayı bizzat incelemeye aldı. İddialara göre, Facebook yöneticileri, halka arz sırasında yatırımcıları kasıtlı olarak yanlış yönlendirerek, hisseleri olduğundan daha değerli gösterdi.

Mahkemede açıklan dosyada; yatırımcılara sunulan raporun içeriği tartışılıyor ve risk faktörlerinin bilinçli olarak saklandığını yönünde ifadeler bulunuyor. Yine iddialara göre; yatırımcılar yüksek kar tuzağına düşüp, riskli hisseleri de satın aldı. Eğer dava Facebook’un aleyhine sonuçlanırsa, kurucuları sarsacak ciddi tazminatlar söz konusu olabilir.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

TP-Link TL-PA4020P Kit ile verimli internet kullanımı mümkün

TL-PA4020P Kit ile hem eviniz ya da ofisinizde performanslı kablosuz ağ kurun hem de diğer elektronik cihazlar için prizleriniz olsun. Günümüzde gerek evimiz gerekse de...

Son Haberler