Ana SayfaGenelFacebook Para Basacak

Facebook Para Basacak

Facebook gelirlerini katlayacak çalışmalar yapıyordu. Bu çalışmaların sonucunda Facebook,  üzerinden yapılan tanıtımları, videolu hale getirecektir. Böylece daha etkileyici reklamlarla daha fazla  gelir sağlayacağını düşünüyor.

Böylece milyonlarca kullanıcı reklamları artık video özelliği ile görecekler. Böylece televizyon reklamlarına rakip olacak bir uygulama Facebook tarafından hayata geçiyor diyebiliriz. Hayatımıza girmesiyle pek çok değişikliklere gebe oldu Facebook. İletişim anlamında sosyal olguyu açığa çıkartarak sosyal medya kavramına sözlüklerimize soktu. Milyonlarca insan saniyeler içerisinde haberleşerek toplana bildiler. Hayatımıza örgütlenmeyi hızlı bir şekilde soktu. Bunun yanında ekonomik anlamda da yenilikler getirerek çok paralar kazandı ve kazandırdı. Sosyal medya uzmanlığı ile iş kapısı açıldı. Facebook üzerinden verilen reklamlar, çekilen müşteriler başkalarının ekmeğine yağ sürdü. Her yenilik bir çok alanda gösterdiği artılar ile değerlendirilip, tarih kitaplarında köklü değişikliklere gebe olup, olmadığı şeklinde yer alır. Facebook şirketi de, tarih kitaplarında olumlu sonuçlara neden olmuş bir değişiklik olarak yer alacaktır.

images

Son getirdiği yenilikle de reklam dünyasında değişikliklere neden olacaktır.  Bu yenilik televizyon reklamlarına benzer bir durumu ihtiva ediyor. Bu reklam tarzının günlük getireceği kazanç ise Facebook için 2.5 milyon dolar. Bu reklamlar 15 saniyeye kadar olacaklar ve haber akışı olan sayfada yer alacaklar. Böylece firmalar hedefledikleri kimselere daha kısa yoldan ulaşabilecekler. Daha güzel sonuçlar alabilecekler. Televizyon reklamlarına taş çıkaracak bir uygulama olduğu söyleye biliriz. Hem insan profili hem de reklamda uygulanacak ücret düşünüldüğünde daha avantajlı olabilir. Kullanıcı sayısı da,  Facebook firmasında ki reklamları cazibeli hale getiriyor. Televizyonlarda milyonlarca kullanıcı kitlesine ulaşmak mümkün değildir.  Facebook kullanıcı sayısı günlük düşünüldüğünde çok büyük rakamlara varıyor. Hatta her saat başında Facebook online olanların sayısı milyon rakamlarından aşağıda olmuyor. Bu büyük bir kitle anlamına geliyor. Facebook Büyük bir kazanç kapısını kendisine açmış bulunuyor.

Bu uygulama da borsada hisse senetlerinde artı etkiler yapmıştır. Reklam gelirlerinde sürekli artışı yakalayan facebook, bu uygulama ile hisse senetlerinden gelen finansmanı da arttırdı. 2013 ikinci çeyreğinde açıkladığı reklam gelirleri 1.6 milyar dolar. Bu diğer bir senenin aynı döneminde yaşanan kazançlardan yüzde 53’lük bir artış yakalandığını gösteriyor. Facebook hisse senetleri de bu uygulama açıklandığında yüzde 4.2’lik bir artışla 35.43 doları yakalamıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting