Facebook Messenger’a 4K fotoğraf paylaşım özelliği

foto2 1

Facebook Messenger üzerinde fotoğraflı yazışmaları seviyor musunuz? Eğer 2K fotoğraf kalitesi yeterli değilse size 4K verelim.

Her zamankinden daha kaliteli fotoğraflı mesajlaşmalar gerçekleştirmek ister misiniz? Cevabınız evet ise, ilacınız da Facebook’ta. Facebook, kısa aralıklarla hem masaüstü versiyonu hem de mobil uygulamaları için güncellemeler yayınlıyor. Bu kez gelen güncelleme ise, Messenger uygulaması için fotoğraf kalitesi üzerine bir güncelleme.

Resmi blogundan açıklama yapan şirket, Messenger için 4K fotoğraf paylaşım özelliğinin aktifleştirildiğini duyurdu. Bundan öncesinde en fazla 2K çözünürlüklü fotoğraflar paylaşılabiliyordu. Yeni güncelleme sayesinde kalite artışı da kaçınılmaz tabii. Hatta bunun için bazı örnek fotoğraflar da yayınlandı. Aşağıda da görebileceğiniz üzere, Messenger üzerinden paylaştığınız yüksek çözünürlüklü fotoğrafları yakınlaştırdıkça ince detayları daha iyi görebileceksiniz.

Facebook Messenger'a 4K fotoğraf paylaşım özelliği

Bu arada, bu özellik henüz tüm dünyada aktif değil. 4K fotoğraf güncellemesinin şu an kullanılabildiği ülkeler şöyle:

ABD, Kanada, Fransa, Avustralya, İngiltere, Singapur, Hong Kong, Japonya ve Güney Kore.

Güncellemenin önümüzdeki haftalarda daha fazla ülkede, Android ve iOS işletim sistemli telefonlar için aktif olması bekleniyor.

Şener Şen Facebook’a katıldı! Resmi Şener Şen Instagram ve Twitter hesapları da açıldı