Ana SayfaHaberFacebook Hack’lendiğini Kabul Etti!

Facebook Hack’lendiğini Kabul Etti!

Geçtiğimiz dönemde Facebook’un Hack’lendiği ve kullanıcı bilgilerinin bir bölümünün çalındığı bilgisi medyaya yansımıştı. Bu söylentilerin ardından Facebook geçtiğimiz gün içerisinde bir açıklama yaptı.

Facebook konusundaki söylentiler Ocak ayının ortalarına doğru başladı ve Facebook kullanıcı bilgilerinin çalındığı iddia edilmişti. BU söylentilerin ardından sesiz kalan firma dün itibariyle sessizliğini bozdu ve konu hakkında bir açıklama yaptı. Facebook sözcüsüne göre çalışanlarının birinin bilgisayarına geçtiğimiz ay içerisinde kötü amaçlı bir yazılım bulaştı ve bu yazılım kısa süre içerisinde temizlendi. Bu kötü amaçlı yazılımın beklenilenin aksine Facebook kullanıcıların bilgilerini çalmadığını belirten sözcü kötü amaçlı yazılımın bulaştığı bilgisayarın tüm güncellemelerinin yapılmış olduğunun ve bilgisayar üzerinde çalışan bir anti-virüs yazılımını olduğunun da altını çizdi.facebook-hack
Konu hakkında yapılan açıklama bazı çevreler için yeterli olmamış gibi gözüküyor. Hatta Facebook’un bilgilerini çaldırdığı yönünde söylentiler çıkaran bazı haber siteleri de mevcut. Fakat bu tarz haberlerin hiçbirisi sağlam bir kaynağa bağlanmıyor. Eğer bilgiler çalınmışsa önümüzdeki günlerde kesin bir patlak verilecek ve bu konudaki gerçekler gün yüzüne çıkacaktır.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting