Facebook E-Para Servisi Hakkında Yeni Detaylar

Facebook E Para Servisi Hakkında Yeni Detaylar

Facebook e-para servisi hakkında ortaya çıkan yeni haberlere göre, servisin ABD ve Asya’da da kullanıma sunulması bekleniyor.

Facebook e-para servisi hakkında ilk haberler geçtiğimiz hafta ortaya çıkmış ve dünyanın en popüler sosyal medya sitelerinin başında gelen Facebook’un Avrupa’daki kullanıcılarına bu servisi sunacağı iddia edilmişti. The Financial Times’da yer alan haberde, Facebook’un kullanıcılarına kendi hesaplarında para bulundurabilecekleri ve diğer kullanıcılarla para transferi yapabilecekleri yeni bir servis üzerinde çalıştığı ve bu servis için İrlanda’dan gerekli izinleri almaya yakın olduğu belirtilmişti.

Facebook E-Para

Facebook, konu hakkında şu ana kadar resmi bir açıklamada bulunmadığı için firmanın yeni servisi hakkındaki planları tam olarak bilinmiyor. Ancak Forbes tarafından yayınlanan yeni bir habere göre, firma şimdiden 48 ABD eyaletinden gerekli lisansları almayı başardı. Bu durum da Facebook’un yeni e-para servisini tüm dünya genelinde kullanıma sunabileceğini gösteriyor.

Facebook e-para servisi hakkında şu ana kadar dile getirilen kuşkular, büyük ölçüde kullanıcıların Facebook’a paralarını emanet edecek kadar güvenmiyor olmaları yönündeydi. Ancak e-para servisi Asya’daki kullanıcılara da sunulduğu taktirde, büyük ilgi görebilir. Çünkü diğer bölgelere oranla Asya bölgesindeki kullanıcılar Facebook ve diğer online platformlara daha çok güveniyor ve bu bölgedeki birçok kullanıcı şimdiden farklı e-para servislerinden faydalanıyor.

Google Mali Rakamlarını Açıkladı