Experimental : Opel’in heyecan verici yeni konsept aracı

Experimental

Göz alıcı dış tasarımı ve çevre dostu yapısıyla Opel Experimental, markanın gelecekteki binek otomobillerine dair ipuçlarını özünde barındırıyor.

 Opel yeni “Şimşek” logosunu ilk olarak “ Experimental ” isimli konsept modeli üzerinde konumlandıracak. Opel’in yeni logoya sahip olan yeni konsept aracı, 5-10 Eylül 2023 tarihleri arasında, Münih’te düzenlenecek IAA Mobility’de kamuoyu ile buluşacak.

İlk kez IAA’da sergilenecek olan bu yeni  konsept araca dair detaylar günbegün ortaya çıkmaya devam ediyor.

İlk fotoğraflar, Opel’deki hassas çizgileri ve ayrıntılara gösterilen özeni ortaya koyuyor. Cesur ve yalın tasarım felsefesinin daha teknik ve abartılı yorumu, Opel markasının geleceğini gözler önüne seriyor.

Experimental

İlk görsellerde göze çarpan en dikkat çekici unsurlardan biri, Opel tasarım felsefesinin yol gösterici unsurlarından biri olan Opel Compass’ın daha da gelişmiş olması. Yeni aydınlatmalı Şimşek, markanın karakteristik ön cephesindeki en önemli dizayn ögesi olan Opel Vizör’ün ve kendinden emin bir şekilde

Compass’ın merkezine oturuyor. Yatay eksende uzatılan kanat, ışık imzası ile çevrelenirken, aydınlatmalı orta kıvrım ile tasarıma daha fazla vurgu katıyor. Gereksiz kıvrım ve çizgilerinden arındırılmış düz gövde yüzeyindeki belirgin kırmızı ışık grafiği, Opel Experimental’in arka cephesinde Compass’ı tekrar hatırlatır nitelikte.

Experimental

Aerodinamik verimlilik, uzun süredir Opel binek otomobillerinin en önemli unsurlarından biri. Jantların kanat benzeri tasarımı, Opel Experimental örneğinde de aerodinamiğe gösterilen önemi yansıtıyor. Opel’in tasarımdaki fütüristik yaklaşımı iç mekanda da devam ediyor. Markaya özgü ergonomik koltuklar, sürdürülebilir ve çevreci bir yaklaşım ortaya koyuyor.

Samsung, Vision Pro nedeniyle gözlüğünü erteledi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir