Elon Musk, uçakların pabucunu dama atacak


Çağımızın en önemli bilim insanlarından biri olan Elon Musk, uçakların pabucunu dama atacak olan yeni bir ulaşım sistemi üzerinde çalışıyor.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte uçak yolculukları daha da yaygınlaştı. Öyle ki ülkemizde bile hemen hemen her ilde bir havaalanı bulunuyor. Uçaklar sayesinde dünyanın bir ucundan, diğer ucuna 24 saatin altında sürelerde yolculuk yapılabiliyor. Fakat bu süreler bile sizin için oldukça fazlaysa o zaman Elon Musk’ın yeni projesine bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Musk’ın yeni nesil ulaşım teknolojisine değinmeden önce, günümüz ulaşım teknolojilerinden biraz bahsedelim. Evet, az önce de belirttiğimiz üzere günümüzdeki en popüler ulaşım aracının uçak olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu durumun temel nedeni elbette uçakların yolcularına sunduğu süre avantajı.

Peki ya size uçaklardan bile çok daha hızlı bir şekilde yolculuk yapmanın mümkün olduğunu söylesek? Evet, Elon Musk’ın yeni projesi roket ile yolculuktan bahsediyoruz. Zira SpaceX’in kurucusu bu yolculuğunun mümkün olduğunu söylüyor. Nasıl mı? İşte yanıtı.


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git