Ana SayfaHaberE-Ticarette, Dene, Beğen, Satın Al Dönemi Başladı

E-Ticarette, Dene, Beğen, Satın Al Dönemi Başladı

İnternet üzerinden alışveriş son yılların en popüler iş modellerinden biri haline geldi. Tüketici, mağaza mağaza gezmeden alışveriş yapmanın avantajlarını seviyor.

Türkiye çapındaki araştırmalara göre 2013 yılının sadece ilk 6 ayında e-ticaret sektörü 17 milyon lira gelire ulaştı. Bu veriler ABD ve Avrupa pazarında daha hızlı yükselirken, madalyonun öteki yüzünde e-ticarete soğuk bakan dev bir kitle var. Pazar araştırmaları bu kitlenin en çok denemeden ürün alırlarsa karşılaşacakları sürprizlerden çekindiklerini ortaya koyuyor. Butix.net’in uyguladığı online kıyafet deneme sistemi, tüketicilerin karşılaşacağı her türlü kötü sürprizi ortadan kaldırıyor.

İHG Bilgisayar ‘ın distribütör olduğu (Fitting Reality Prova ) teknolojisi Butix.net içerisinde uygulanarak, tüketicinin beğendiği kıyafetleri sanal ortamda oluşturulan simülasyonla test edebilmesini sağlıyor. Giysiyi, boyu ve kilosuna göre farklı bedenlerle test edebilen tüketici, aklında soru işareti kalmadan alışverişini yapabiliyor.Batuhan Bulak

Sanal Giydirme isimli bu teknolojiyi kullanmak için, tüketici kendine Shape ID oluşturarak sisteme fotoğraflarını yüklüyor. Sistem tüketicinin verdiği beden ölçüleri ve fotoğrafı kullanarak kullanıcının sanal bir simülasyonunu oluşturuyor. Hollywood filmlerinde kullanılan özel efekt sistemine benzeyen sanal mankeniniz, Butix.net üzerinden satın aldığınız kıyafeti denemenizi sağlıyor. Tüketiciye kişisel hizmet sunmayı hedefleyen Butix.net e-ticaret sektöründe rakiplerine bu vizyonla fark yaratacak.

Sistemi Türkiye pazarına getiren İHG Bilgisayar Yöneticilerinden Batuhan Bulak konuyla ilgili ; “İHG Bilgisayar olarak distribütörlüğünü üstlendiğimiz bu sanal giydirme teknolojisi ile Türkiye ekonomisinin geleceğine katkı da bulunmak istiyoruz. İş Ortağı olduğumuz Fitting Reality PROVA teknolojisiyle Türkiye’de e-ticarete soğuk bakan devasa bir tüketici kitlesinin kaygılarını giderdik. Butix.net’te uyguladığımız bu sistemle ilk etapta sitenin Türkiye çapında tanınan bir e-ticaret sitesi olmasını istiyoruz.  Uzun vadede, Sanal Giydirme teknolojisinin ülkemizde hizmet veren tüm e-ticaret sitelerinde standart olmasını hedefliyoruz” dedi.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting