Ana sayfa Donanım Dünyanın ilk 1 TB microSD kartı duyuruldu!

Dünyanın ilk 1 TB microSD kartı duyuruldu!

SanDisk dünyanın ilk 1 TB microSD kartını duyurdu. Okuma ve yazma hızları ile büyüleyen 1 TB depolamaya sahip olan microSD kartın detayları ve dudak uçuklatan fiyatı haberimizde.

MWC 19 etkinliğinde yeni ürünlerin yanında bugün de SanDisk’in dünyanın ilk 1 TB depolama alanına sahip olan microSD kartı tanıtıldı. SanDisk Extreme serisinin yeni üyesi olan bu microSD kart, özellikle Android cihazlarda daha fazla depolama alanı isteyenlere hitap ediyor. Peki, bu kart okuma ve yazma hızları konusunda nasıl bir performans sergiliyor?

1 TB microSD kartlar tanıtıldı!

SanDisk’in 1 TB’lık microSD kartı saniyede 90 MB/s yazma ve 160 MB/s okuma sürelerine sahip. SanDisk’in rakibi Micron‘un 1 TB’lık microSD kartı ise 95 MB/s yazma ve 100 MB/s okuma süreleri sunuyor.

Nisan ayından sonra piyasada olacak olan 1 TB’lık microSD kartların fiyatı maalesef ki bu kartların herkese ulaşmasını engelleyecek. 449 Dolar fiyat etiketine sahip olacak olan 1 TB SanDisk Extreme daha çok profesyonellere hitap edecek gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X karşı karşıya

Bu fiyatlar tabii 1 TB’ın yaygınlaşmadından sonra düşecektir. Ancak bunun için daha 4-5 yıl beklemeniz gerekiyor.

1 TB microSD

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler