Datagate, Fujitsu’nun Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemleri Ürünlerinin Distribütörü Oldu

Datagate Bilgisayar, dünyanın önde gelen Japon teknoloji üreticisi Fujitsu Technology Solutions’la “Avuç İçi Damar Okuma ve Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemleri” ürünlerinin distribütörlüğü konusunda sözleşme imzaladı.

Türkiye’de ilk kez sağlık alanında uygulamaya konacak ileri teknolojideki bu ürünler, aynı zamanda resmi kurumlarda ve güvenlik sektöründe de kullanılabilecek.

Bilişim sektörünün öncüsü IndexGrup bünyesinde faaliyet gösteren Datagate Bilgisayar, Japon teknoloji üreticisi Fujitsu’nun “Avuç İçi Damar Okuma ve Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemleri” ürünlerinin Türkiye’deki distribütörü oldu. Üyelik gerektiren işletmelerde, resmi kurumlarda ve güvenlik sektöründe kullanılabilecek bu ürünler, Türkiye’de ilk kez sağlık alanında uygulamaya konulacak. Bu bağlamda ürünler, Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) uyarınca ilk etapta 20 ildeki tüm özel sağlık hizmeti sağlayıcılarında kullanılacak.fujitsu

Sağlıkta ileri teknoloji: Avuç içinden kimlik tespiti

Avuç içi damarlarının kişiye özgü olma özelliğinden yola çıkarak oluşturulan bu hizmet, her bireyin hastane sisteminde güvenle tanımlanmasını veTC kimlik numarası ile eşleşmesini sağlayacak olup kimlik doğrulama yöntemi ile provizyon alınması yoluyla hastalara sağlık hizmeti verilecektir.

Datagate Genel Müdürü Salih Baş, Fujitsu’yla yapılan sözleşme sonrasında “Avuç İçi Damar Okuma ve Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemleri”yle ilgili olarak, “Türkiye’de ilk kez sağlık alanında kullanılacak ileri teknolojideki bu ürünlerin Fujitsu anlaşmasıyla ürün yelpazemizi genişletmesinden ve Fujitsu’yla iş ortaklığımızı pekiştirmesinden dolayı çok mutluyuz. Sağlık sektöründeki bu ilk adımı takiben, farklı sektörlerde de bu ürünün kullanımını destekleyecek şekilde iş ortakları kanalımızla birlikte çalışacağız.” dedi.

Datagate ve Fujitsu işbirliği, hâlihazırda aynı firmanın masaüstü bilgisayar,  monitör, sunucu, taşınabilir bilgisayarlar ve bunların çevre birimlerine ilişkin ürünlerinin de dağıtıcılığının yapılması üzerine kurulu.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir