CS GO ücretsiz versiyonu yayınlandı

cs go

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan Counter Strike Global Offensive’in ücretsiz versiyonu yayınlandı. İşte CS GO ücretsiz versiyonu hakkındaki detaylar.

E-Spor denilince akla ilk gelen oyunlardan biri olan CS GO, 2012 yılından bu yana Steam üzerinden satılmakta. Ülkemizde de oldukça geniş bir oyuncu kitlesine hitap eden Counter Strike Global Offensive, sektördeki rakiplerin çoğalmasıyla biraz geri planda kalmıştı.

Özellikle PUBG’nin hızlı bir şekilde yaygınlaşması, CS GO oyuncusunun PUBG’ye kaymasına neden olmuş ve Valve bu durum için bazı önlemler almak zoruna kalmıştı.

Elbette Counter Strike’ın oyuncu kitlesindeki düşüşü sadece PUBG’ye bağlamak yanlış olur. Oyundaki hile kullanımının da bir türlü önlenememesi oyun severleri CS GO’dan hayli soğuttu.

CS GO ücretsiz versiyonu kullanıma sunuldu

Counter Strike’daki oyuncu sayısının düştüğünü fark eden Valve farklı bir yöntem deneme kararı aldı. Valve Counter Strike GO’nun ücretsiz bir versiyonunu yayınlama kararı aldı. Peki ücretsiz versiyonun, oyunun 25TL’ye satılan normal versiyonundan farkı ne? Bilindiği üzere Counter Strike Global Offensive genel itibariyle online oynanan bir yapım. Oyunda botlara karşı çevrimdışı olarak oynanan bölümler de mevcut. Fakat oyuncuların büyük bir kısmı bu modu kullanmıyorlar.

İşte ücretsiz olan versiyonda oyuncuların sadece bu çevrimdışı modu oynamasına izin veriliyor. Yani ücretsiz versiyonu indirerek botlara karşı mücadele edebilirsiniz. Bunun yanı sıra GOTV üzerinden online maçları izleme imkanına da erişebilirsiniz.

Dürüst olmak gerekirse, ücretsiz versiyonun öyle büyük bir albenisi bulunmuyor.

49TL’lik oyun ücretsiz oldu