CS:GO dünya şampiyonu: Türkiye!


Dün akşam Sırbistan’da gerçekleştirilen CS: GO dünya şampiyonasında (TWC 2016) galip Türkiye oldu. Türk takımı Space Soldier, Arjantin’i 2-1 yenerek kupayı aldı.

Türk Milli Takımı Space Soldier, TWC 2016 kapsamında ülkemizi temsil etti. E-Frag.net tarafından düzenlenen E-spor müsabakasında 10 maç oynayan takımımız, maçların tamamında galip gelerek Türkiye’ye şampiyonluk kupası kazandırmayı başardı.

Space Soldier, çeyrek finalde Tunus’u, yarı finalde ise Fransa’yı mağlup ederek dün akşam Arjantin ile karşı karşıya geldi. Twitch üzerinden yayınlanan bu heyecanlı karşılaşma 3 saatten fazla sürdü. Heyecanlı anların yaşandığı karşılaşmada Türkiye 2-1 kazandı.

Space Soldier heyecanlı anlar yaşattı!

İlk karşılaşma Train haritasında gerçekleşti. Arjantin 11-0 öne geçmişti ancak Space Soldier maçı kendi lehine 16-14’e çevirmeyi başardı. İkinci karşılaşma Overpass haritasındaydı. Ancak 16-5 mağlup olarak durumu eşitledik. Son karşılaşma CobbleStone haritasında oldu. Milli Takımımız 16-8 ile toplam skorda 2-1 öne geçmiş oldu ve kupayı almaya hak kazandı.

Sosyal ağlarda kullanıcıların gündemden düşmeyen karşılaşma, özellikle yabancı spikerin muhalefeti sebebiyle eleştiri konusu oldu. İzleyiciler haricinde Türkiye’den yayın yapan kullanıcılar da bu konuya dikkat çekti.

50.000 Dolarlık birincilik ödülünü kazanan Space Soldier’ı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Müsabakaya katılan diğer ülkelerin sıralamalarını aşağıda görüntüleyebilirsiniz.

  • Türkiye
  • Arjantin
  • Fransa
  • Danimarka

cs-go-turkiye-2

Google Drive Engeli Kaldırılırdı! Diğer Engeller Devam Ediyor


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin