Ana SayfaHaberÇöken Sistem 2 dakika İçinde Yeniden Çalışıyor

Çöken Sistem 2 dakika İçinde Yeniden Çalışıyor

Elektrikler kesildi, bilgisayardaki bilgiler kayıp, sistem çöktü. StorageCraft gibi bir yedekleme yazılımı varsa, işler 2 dakika sonra sanal sunucu üzerinden devam eder. StorageCraft ShadowProtect, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için hayat kurtaran ve 7/24 iş sürekliliği sağlayan sistem yedeklemesi sunuyor.

İşletmeler için iş akışının durması artık düşünülemez bir olgu. 7/24 saat boyunca sistemler çalışmalı. Ancak, StorageCraft Ürün Müdürü Can Erginkurban’a göre iş yaparken, beklenmeyen sistem aksaklıkları hep olur. “İşte böyle anlarda yedeğiniz yoksa büyük sıkıntınız var demektir” diyen Erginkurban, “Eğer sisteminizi ShadowProtect ile koruyorsanız, bu tür aksaklıklardan sonra 2 dakika içerisinde sunucunuzu sanal olarak ayağa kaldırabilir ve sistemin onarılması için geçecek süre içerisinde çalışmaya devam edebilirsiniz” açıklamasını yaptı.

Hızlı kurtarma için tasarlandı

- Reklam -

Beklenmeyen bir felaket gerçekleştiğinde elinizde günümüzün teknolojisini yakalamış ShadowProtect gibi bir yedekleme yazılımı bulunmuyor ise sistemin tamiri ve kurtarılması saatler hatta bazen günler sürebilir. StorageCraft ShadowProtect’in 4. Sürümü, Windows bilgisayarlarda yedekleme ve kurtarma görevlerini ciddi anlamda hızlandıracak şekilde tasarlandı.

KOBİ’ler için uygun çözüm

Verileri tek tek yedeklemek yerine tüm sürücünün yüksek çözünürlüklü bir görüntüsünü almak artık çok daha kısa sürebiliyor. Tabi ki kurtarma işleminin süresi de geleneksel yedekleme yöntemlerine göre oldukça kısalıyor. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin anında kurtarma sağlayacak pahalı mirror veya cluster sistemlere bütçe ayırmaları çok zor. StorageCraft ShadowProtect 4, bu tür firmaların beklediği çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

ShadowProtect Server Edition 4 yeni özellikleri

Bu sürümde yeni yönetim konsolu bilgi işlem yöneticilerinin diğer makinelerine uzaktan kurulum yapabilmelerini sağlıyor. Geniş ölçekli işletmelerde kullanım kolaylığı sağlaması için makineler gruplanabiliyor. Dahası yeni VirtualBoot özelliği yedek imajlarının (artımlı yedek dosyaları dâhil) anında sanal makine olarak açılabilmesine olanak veriyor. Tüm ShadowProtect sürümleri ile birlikte Image Manager yazılımı da geliyor. Bu yazılım ShadowProtect tarafından alınan yedek imajlarını otomatik olarak doğruluyor, bütünleştiriyor ve yerel olarak çoğaltabiliyor. Uyarı özelliği sayesinde örneğin disk alanı azaldığında yöneticiler durumdan haberdar olarak hoş olmayan sürprizlerle karşılaşmıyorlar.

Ekstraları var

ShadowProtect ile birlikte işletmeler uygun fiyata hızlı ve güvenilir yedeklere kavuşuyor. Üstelik uzaktan kurulum, yönetim, VirtualBoot™ ve HIR™ (Donanım Bağımsız Kurtarma) seçenekleri ürün ile birlikte fiyata dâhil olarak geliyor.

Deneme sürümü indirilebilir

StorageCraft ShadowProtect’in 30 günlük deneme sürümü üreticinin web sitesinden indirilebilir: http://www.storagecraft.com.tr/demoYazılımın kurulması sadece birkaç dakika sürüyor. Kullanıcılar yazılımın kullanımı ve detayları ile ilgili Türkçe pdf dokümanlarına ve uygulama örneklerine yine web sitesinden erişebiliyorlar. Ayrıca ürün ile ilgili tüm teknik destek StorageCraft Türkiye tarafından sağlanıyor.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting