Ana SayfaGenelBorusan Otomotiv Motorsport GT4 ilk ayak yarışlarını tamamladı

Borusan Otomotiv Motorsport GT4 ilk ayak yarışlarını tamamladı

Kurulduğu günden bu yana geçen 14 yılda 18 şampiyonluk kazanan ve 4 kıtada, 20 ülkede 400’e yakın yarışta start alan Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), bu yıl ile birlikte 5’inci defa aralıksız takip ettiği GT4 Avrupa Serisi’nin ilk ayak yarışlarını tamamladı.

 2008 yılında Borusan Otomotiv tarafından ülkemizde sporun gelişmesi, genç sporcuları desteklemek ve Türkiye’yi yurt dışında temsil etmek amacıyla kurulan Borusan Otomotiv Motorsport , GT4 Avrupa Serisi’nde ülkemizi temsil eden ilk ve tek Türk takımı olarak mücadele ediyor.

Borusan Otomotiv Motorsport

Yeni sezona, takıma katılan yeni sporcularıyla birlikte iddialı bir giriş yapan Borusan Otomotiv Motorsport, İmola’daki sezonun ilk yarışında Yağız Gedik ve Jason Tahincioğlu’nun 11; Berkay Besler, William Burns’ün ise 12 kapı numarasıyla yarıştığı 2 adet BMW M4 GT4 otomobillerle start aldı.

Cumartesi günkü yarışta Berkay Besler ve William Burns ikilisi Silver kategorisini 5. Sırada tamamlarken, Genel klasmanda 10. oldular. Takımın diğer otomobilinde mücadele eden Yağız Gedik ve Jason Tahincioğlu ise Pro-AM Kategorisi’nde 12., Genel klasman sıralamasında 23. oldular.

Borusan Otomotiv Motorsport

Pazar günü koşulan ikinci yarışta Berkay Besler-William Burns, Silver kategorisinde 6., Genel klasmanda da 10. sırada kendilerine yer buldular. Yağız Gedik-Jason Tahincioğlu ise pit stop sırasında aldıkları 46 saniyelik cezanın ardından Pro-AM kategorisinde 14., Genel klasmanda ise 28. olarak günü bitirdiler.

GT4 Avrupa Serisi’nin 2. Ayak yarışları 3-5 Haziran tarihlerinde Fransa’daki Paul Richard Pisti’nde gerçekleştirilecek.

 Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan Borusan Otomotiv Motorsport’un diğer sponsorları Shell, Borusan Lojistik, Borçelik, Gedik Piliç ve Glasurit’tir.

Borusan Otomotiv Motorsport

Borusan Otomotiv Motorsport Hakkında:

Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), 2008 yılında Türkiye’de motor sporlarının gelişimine ve Türkiye’nin yurt dışında tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla Borusan Otomotiv tarafından kurulmuştur. Milli sporculardan oluşan ekibi ile Türkiye dışında; 4 kıtada, 20 farklı ülkede, 36 farklı pistte 400’e yakın yarışta start almıştır. Borusan Otomotiv Motorsport, yurt içinde 10 Türkiye Pilotlar Şampiyonluğu ve 4 Takımlar Şampiyonluğu, yurt dışında WTCC (Dünya Şampiyonası) Takımlar beşinciliği, ETCC (Avrupa Kupası) Pilotlar ikinciliğini ve İtalya Endurance Champions Cup Pilotlar Şampiyonluğu elde etmiştir. Borusan Otomotiv Motorsport bünyesinde sosyal sorumluluk bilinci ile kurulan BOM Akademi, 2015 yılından itibaren TOSFED ve GSGM lisanslı eğitim kurumu olarak 2000’den fazla katılımcıya sertifikalarını teslim etmiştir.

Spotify bünyesine yeni bir özellik ekliyor

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting