Bitcoin, yeni günde 25.700$’dan işlem görüyor

Bitcoin gizliliği ve güvenliği arttırdı! Fed başkanı

Kripto piyasasındaki tarihi düşük hacim devam ederken Bitcoin yeni güne 25.700$ seviyesinde başladı. Ethereum da Bitcoin’i takiple 1.622$ seviyelerinden alıcı buluyor. Altcoinlerdeki karışık seyir de devam ediyor.

Kripto piyasasındaki düşük volatilite alım-satım fırsatlarını azaltırken, yatırımcıların ilgisizliğini artırmaya devam ediyor. Büyük borsaların günlük hacimleri incelendiğinde 2021’de ortalama 13,8 milyar dolar iken 2022’de 11 milyar dolar olan ortalamalar, 2023’ün son çeyreğine yaklaşırken bu hacim 7 milyar dolar ile ortalamanın oldukça altında gözüküyor. Her ne kadar piyasadaki ilgi düşük seyretse de olumlu yönleri de göz ardı etmemek gerekir. Uzun vadeli trendlere bakıldığında hacimlerin tekrar artmaya başladığını gösteriyor. Aynı zamanda Bitcoin’in işlem hacimleri cansız görünse de hala dünyanın en büyük altıncı borsası olan Londra Borsası’nınkini aşıyor.

bitay değerinde Bitcoin'i yanlışlıkla kaybetti!

Yeni Hyundai KONA

Coinshares verileri incelediğinde kripto varlık yatırım ürünlerine çıkışlar devam etse de çıkış oranlarının azalmaya devam ettiği görülüyor. Verilere göre son 7 haftada çıkışlar 342 milyon dolara ulaştı. Akışlardaki aktivite az olsa da işlem hacimleri yıl başından bu yana ortalamanın %90 üzerindeydi. Geçtiğimiz hafta Bitcoin’e toplam 3,8 milyon dolar giriş olurken Polygon ve Ethereum’dan sırasıyla 8,6 milyon dolar ve 3,2 milyon dolar çıkış görüldü. Solana’da üst üste 9. haftada 0,7 milyon dolar giriş görüldü. Yılbaşından bu yana Solana’ya girişlerin 26 milyon dolar bulmasıyla yatırımcılar arasında en çok sevilen ve tercih edilen altcoin olmayı başardı.

Tüm bu verilerle birlikte kripto piyasasının toplam değeri yatay hareketle 1,01 trilyon dolar seviyelerinde hareketlilik gösteriyor.  Yeni günde Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinlerde görece negatif bir seyir hakimken, son 24 saatte altcoinler arasında ayrışan VGX %23’lük yükselişle liderliği alırken, %12 artışla TRB ikinci ve %11’lik hareketiyle onu takip eden PERP ise üçüncü sırada en çok kazandıran kripto varlıklar olarak yerlerini aldılar.

Volkswagen’den IAA Mobility’de üç dünya prömiyeri

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir