Home Android Bill Gates Android ve iPhone arasında tercihini yaptı!

Bill Gates Android ve iPhone arasında tercihini yaptı!

0
Bill Gates Android ve iPhone

ABD’li teknoloji devi Microsoft kurucusu Bill Gates Android ve iPhone ile ilgili konuştu. Bugüne kadar hiç böyle bir açıklama yapmamıştı. İşte merak edilen tüm detaylar.

Bill Gates, Android ve iPhone ile ilgili son derece önemli açıklamalar yaptı. Microsoft firmasının kurucuları arasında yer alan ünlü ismin bu konudaki konuşmaları yönlendirici olabilir. Birçok kez kendi hayat tarzı ve gündem ile alakalı konuşmalar yapan Bill Gates bu defa tercihini bildirdi.

Android ile Apple akıllı telefonları arasında sürekli bir rekabet var. Hatta bunun hayranlık düzeyinde olduğunu bile söyleyebiliriz. İşte tam da bu nedenle Microsoft kurucusunun söyleyeceği şeyler önemseniyordu.

Bill Gates Clubhouse konuşması herşeyi ortaya çıkardı

Bill Gates tarafından yapılan açıklamalara göre kendisi sürekli olarak Android kullanıyor. Bunun en büyük nedeni ise Android akıllı telefonlarda Microsoft uygulamalarının ön yüklü olarak gelmesi. Yani işin aslına bakarsanız o kendi işi nedeniyle Android kullanıyor.

Girişimciler genellikle iOS platformunu tercih ediyor. Ayrıca mal varlıklarını korumak isteyenler yine bu tür işletim sistemlerini kullanıyor. Bill Gates ise ciddi bir serveti olmasına rağmen yine de tercihini Android platformundan yana kullanıyor. Ona göre yazılımın işletim sistemi ile nasıl bağlantılı olduğu konusunda Android daha esnek.

Google Android için Şifre Kontrolü özelliği getiriyor

Bu durum aynı zamanda güvenlik zafiyetine de neden olabilir. Android sağlam özelliklere sahip olsa bile yine de iOS platformu karşısında güvenlik açıklarına sebep olabiliyor. Peki sizce Android mi yoksa iOS mu? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version