Ana sayfa Genel Avira ve TP-Link’ten akıllı ev işbirliği

Avira ve TP-Link’ten akıllı ev işbirliği

TP-Link ve Avira, akıllı ev kullanıcılarını internet tehditlerinden korumak için işbirliği yaptı.

Akıllı ev kullanıcılarını internet tehditlerinden korumak amacıyla yapılan işbirliğinde, TP-Link yönlendiriciler (router) Avira SafeThings yazılımı yüklü olarak satışa sunulacak. Bu sayede TP-Link yönlendiriciler, akıllı ev koruyucuları haline geliyor.

Risk artıyor

Evlerde kullanılan akıllı cihazların sayısı sürekli artıyor. Uzmanlara göre 2018’de 7 milyar adet olan akıllı cihaz sayısı, 2025’te 21.5 milyar adede çıkacak*. İnternete bağlı taşınabilir ve masaüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletlerin yanı sıra kullanıcıların genellikle risk olarak görmediği akıllı TV’ler, bebek kameraları, giyilebilir cihazlar ve akıllı termostatlar da WiFi’a bağlanıyor ve güvenlik bu cihazlar için de önemli hale geliyor.

Akıllı cihazlar, müşterilerin fiziksel ve çevrimiçi yaşamları hakkında genellikle şifrelenmemiş büyük miktarda veri gönderebiliyor. Akıllı cihazın ne yaptığı, veri alışverişinde bulunup bulunmadığı ve bu kişisel verilerin belirli bir cihazın ihtiyaç duyduğu işlevselliğin ötesine geçip geçmediği genellikle belli olmuyor. Kullanıcıların risklere dikkat etmesi gerekiyor. Örneğin, savunmasız akıllı termostatlar, ailenin evden uzakta olması durumunu hırsızlara söyleyebilir;  siber suçlular bebek monitörünün video akışına erişebilir ve akıllı TV’ler daha sonra reklam verenlerle paylaştığı önemli miktarda kullanıcı verilerini toplayabilir.

Akıllı evlerde güvenli bir yarın için…

TP-Link, akıllı TV’ler, akıllı termostatlar ve ev ağına bağlı olan ve genellikle güvenlik yazılımı kullanmayan diğer tüm IoT cihazları dahil, internete bağlı tüm cihazlar için kapsamlı koruma sağlamak üzere Avira ile birlikte çalışmaya başladı.

Xiaomi Mi A3 inceleme! Şık tasarım, 4 kamera!

Avira SafeThings ile güçlendirilmiş TP-Link Wi-Fi yönlendiricileri, gizlilik özellikleri, kötü amaçlı yazılım ve DDoS koruması ve daha fazlasını içeren eksiksiz bir ev ağı güvenliği çözümü içerecek. Avira SafeThings, akıllı cihazların, siber saldırıların, yetkisiz uzaktan erişimin, kötü amaçlı yazılımların ve diğer tehditlerin yakalanmasındaki anormallikleri tespit etmek için yapay zeka ve makine öğrenme tekniklerini kullanıyor. Kullanıcılar mobil uygulama ile ağa bağlı tüm cihazları her yerden görüp denetleyebiliyorlar. Bu da akıllı evin güvende olmasını sağlıyor.

TP-Link ve Avira, Wi-Fi yönlendiricilerin güvenliğini artırmak için çalışmalarını sürekli sürdürecekler. Ortak girişim, dünya çapındaki servis sağlayıcılarına portföylerine yeni siber güvenlik katma değerli hizmetler eklemek, altyapılarını güvence altına almak ve müşteri sadakatini artırmak için de bir fırsat yaratıyor.

Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler