Audi’den yeni fikirlerin merkezi: In-Campus

In-Campus

Audi, In-Campus teknoloji parkını hizmete açtı. Yedi yıl süren kapsamlı zemin iyileştirme ve inşaat çalışmalarının ardından açılan alanda ulaşımın geleceğini şekillendirecek yeni bir Araç Güvenlik Merkezi ve Bilgi İşlem Merkezi bulunuyor.

Audi’nin ortak girişim çalışmalarından biri olan In-Campus GmbH hizmete açıldı. Tam anlamıyla bir teknoloji parkı olan In-Campus’te Audi’nin yeni Araç Güvenlik Merkezi ve yeni Bilgi İşlem Merkezi de bulunuyor.

In-Campus bünyesindeki en büyük bina yeni Araç Güvenlik Merkezi. Pistlerle birlikte 130 x 260 metre ölçülerine sahip. Tesis tasarlanırken geliştirme olanakları özellikle dikkate alındı. Örneğin 50 x 50 metrelik sütunsuz bir entegre bir çarpışma alanına sahip. Buradaki çapraz çarpışma şeritleri, araç-araca çarpışma dahil test konfigürasyonlarına olanak tanıyor. En uzun pist 250 metre uzunluğunda olup, çarpışma anında önceden fren müdahaleleri ile test olanağı sağlıyor.

Sabit bir çarpma bloğu ve dört yönlü hareketli çarpma bloğu çalışma verimliliğini arttırıyor. Bu, Audi’nin her yıl Ingolstadt’taki fabrika tesislerinde daha önce kullandığı çarpışma alanında olduğundan çok daha kapsamlı araç çarpışma testleri gerçekleştirilmesini mümkün kılıyor. Yeni Araç Güvenlik Merkezi aynı zamanda sahadaki yaklaşık 100 personele sistemler, gövdeler ve bileşenler için farklı ek test olanakları da sunuyor.

In-Campus

Bilgi İşlem Merkezi
Araç Güvenlik Merkezi’nin yanına yeni bir Audi Bilgi İşlem Merkezi de inşa edildi. Burası, yaklaşık 10.000 metrekarelik alan üzerinde AUDI AG’nin gelecekteki projelerini en ileri teknolojiye sahip donanım ve yazılımlarla destekliyor. Burada 2.400 metrekarelik alanda 800’e yakın sunucu ve veri depolama birimi yer alıyor.

İlk aşamada potansiyel üretimi iki megavat civarında olup, bu değer 4,4 megavat’a çıkarılabilecek durumda. Bilgi İşlem Merkezi’nin teknik konseptinde maksimum kullanılabilirlik, en üst düzeyde arıza güvenliği ve enerji verimliliği en önemli öncelik. Örneğin yeni bir konsept sayesinde, sunuculardan gelen atık ısı kampüsün genel enerji tedarik ağına yönleniyor ve sahadaki diğer yerleri ısıtmak için kullanılabiliyor. Bu, Bilgi İşlem Merkezini enerji tüketicisinden bir jeneratöre dönüştürüyor.

In-Campus’te yazılım becerileri ve dijitalleşme

In-Campus’teki özel binalardan biri de proje evi. Kompleks, tesisin kuzeybatısındaki dört binadan oluşuyor. 42.000 metrekarelik ofis ve atölye alanının tamamı kiralanmış durumda.

In-Campus

CARIAD’ın 2020’nin sonundan bu yana In-Campus’te bir teknoloji merkezi bulunuyor. Tesis, yazılım şirketinin en büyük lokasyonuna ev sahipliği yapıyor. 2.000’in üzerinde CARIAD personeli burada, dijital sürüş deneyimi, otonom sürüş, teknoloji platformları ve bulut hizmetlerinin geliştirilmesi de dahil olmak üzere tüm Volkswagen Grubu markalarına yönelik teknolojiler üzerinde çalışıyor. CARIAD ayrıca Audi ve Porsche modelleri için burada yeni Premium Platform Electric (PPE) için premium yazılım ve elektronik mimari geliştiriyor.

CARIAD ve ortağı Bosch’un otonom sürüş fonksiyonlarını geliştirmek için birlikte çalıştığı Otomatik Sürüş İttifakı da burada bulunuyor.

Buradaki modern ofisler esnek bir şekilde seçilebilen çalışma alanlarına sahip ve çevik çalışmayı ve ekip değişimini teşvik edecek şekilde tasarlanmış durumda. CARIAD ekipleri, atölye ve laboratuvarlarda yazılımın Audi ve diğer Grup markalarına ait araçlara entegrasyonu için çalışıyor.

Kampüsün kuzeydoğusunda iki katlı işlevsel bir bina yer alıyor. Ingolstadt Teknik Meslek Yüksekokulu, Audi’nin proje ortağı olarak burada otomatik ve bağlantılı sürüşe yönelik dijital bir test alanı olan IN2Lab projesi kontrol merkezini kurdu. Binada ayrıca eğitim odaları, In-Campus için özel bir itfaiye istasyonu ve koruma tesisleri bulunuyor. In-Campus’un A9 otoyoluna doğrudan bağlantısı bulunuyor. Bu otoyolun bir bölümü yıllardır otonom sürüşün geliştirilmesi için dijital test alanı olarak hizmet veriyor.

Dijital beceri endişesi iş kaybetme korkusuna neden oluyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir