Ana SayfaCep TelefonuAsus Windows 8 Tablet ve Telefonlarla İlgileniyor!

Asus Windows 8 Tablet ve Telefonlarla İlgileniyor!

Şimdiye kadar çıkardığı Android işletim sistemine sahip Tabletleriyle Tablet Piyasasında söz sahibi olan Asus şimdi de Windows 8 işletim sistemiyle ilgilendiğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Padfone ürününü Türkiyw’de satışa sunan Asus yakın gelecekte Windows 8 işletim sistemine sahip Tablet çıkaracağının sinyalini verdi. Microsoft’un Windows 8 mobil işletim sistemi lisansını elinde bulunduran Asus istediği zaman gelecek nesil tabletlerinde bu işletim sistemini kullanabileceğini açıkladı. Özellikle Padfone tarzı tasarımlarda oldukça beğeni toplayacağını düşündüğü Windows 8 işletim sisteminin hem tablet hem de telefon üzerinde kullanılması Asus’a büyük bir avantaj sağlayacak. asus-padfone-2_windows_8

Bu sayede hem telefon hem de tablet çözümü sunan Padfone tarzı bir tasarımı Windows 8 işletim sitemiyle çalıştırabilecek firma Windows 8’in sunduğu yenilikleri ve gelişmiş özellikleri sunarak yeni ürünlerini kullanıcıların beğenisine sunabilecek. Microsoft’un Tayvan’da bulunan sözcüsü ise bu açıklamanın ardından Asus’la uzun zamandır çalıştıklarını ve yeni nesil ürünlerinde Windows 8 işletim sistemini kullanabileceklerini dile getirdi. Konuşmacı Microsoft için en önemli şeyin firmanın Windows 8 mobil işletim sistemini kullanmak istediği cihazın konsepti olduğunu söyledi. Eğer tasarım Microsoft’un Windows 8 kriterlerinden geçerse firma Windows 8 mobil işletim sistemini kendi ürünlerinde kullanabilecek.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU