Ana SayfaDonanımASUS Çerçevesiz Designo MX279H ve MX239H AH-IPS Ekranlarını Tanıtıyor!

ASUS Çerçevesiz Designo MX279H ve MX239H AH-IPS Ekranlarını Tanıtıyor!

Tasarım ödüllü yeni MX serisi, capcanlı görsellerin yanı sıra B&O ICEpower ile olağanüstü bir işitsel deneyim sunuyor.

Yeni dijital çağın küresel lideri ASUS, 27 inç ve 23 inçlik MX279H ve MX239H ekranlarını piyasaya sürdüğünü duyurdu. Çerçevesiz tasarımlı ve 178 derece geniş açısıyla Gelişmiş Yüksek Performans Düzlem İçin Anahtarlamalı (AH-IPS) ekranlar olağanüstü görseller sunmakla kalmıyor, Bang & Olufsen ICEpower® ile güçlendirilmiş çift 3W stereo hoparlörler ve ASUS SonicMaster teknolojisiyle eşsiz bir işitsel kalite sağlıyor. Bu sade fakat zarif ekranlar insanı adeta içine alan bir ev sineması deneyimi yaşatıyor.

Sade, zarif ve şık tasarım
En ince noktasında 14,5 mm olan MX239H ve 17,5 mm ile ondan biraz daha geniş olan MX279H ekranlarla ASUS Designo MX Serisi’nin ultra-ince profilleri göz dolduruyor. Masaüstünde en az yeri kaplayacak şekilde tasarlanan MX Serisi’nin tamamen çerçevesiz ekranlarının kenar kalınlığı yalnızca 0,8 cm. Bu sade fakat zarif tasarım ayrıca güneş saatinden esinlenen sağlam ve dayanıklı bir ayak üzerine oturtulmuş. MX Serisi’nin tasarımı, 2012 Good Design Ödülü’ne layık görülmesiyle de dikkat çekiyor.

Gerçek hayata en yakın, capcanlı görseller
Designo MX Serisi, hem yatay hem de dikey düzlemde renk kaymasını önleyerek, tüm izleme açılarından en kaliteli görüntüyü verecek şekilde tasarlanmış 178 derece geniş açılı ve LED arka aydınlatmalı AH-IPS panel kullanıyor. AH-IPS en son geliştirilmiş IPS teknolojisi olarak ileri düzey renk doğruluğu ve daha fazla enerji verimliliği sunuyor. Ayrıca 5 ms’lik tepki süresi ile gölge ve iz bırakma sorununu ortadan kaldırarak daha akıcı görseller sağlıyor.

80.000.000:1 ölçüsündeki ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR-Akıllı Kontrast Oranı) ve 250 cd/m²’lik parlaklığıyla MX279H, en koyu siyahlar ve en parlak beyaz bölgeler için arka aydınlatma parlaklığını ayarlayarak, gerçeğe en yakın görsellerin iletilmesini sağlıyor. ASUS Splendid™ Video Intelligence Technology ise dokunmatik bir kısayol tuşuyla kolaylıkla etkinleştirilen altı modda (Standart/ sRGB/ Manzara/ Sinema/ Oyun/ Gece) her koşulda en canlı renkleri ulaştırıyor.

Premium SonicMaster işitsel özelliği
Designo MX Serisi, ASUS Golden Ear ekibi ve Bang & Olufsen ICEpower ile birlikte geliştirilmiş olan ASUS SonicMaster teknolojisi özelliğine sahip.  ASUS’a özgü bu teknoloji gelişmiş donanım ve yazılımları bir araya getirerek, her akustik ayrıntının saf bir kaliteye sahip olmasını sağlamakla kalmayıp, daha geniş bir frekansta daha kolay seçilen vokaller ve daha yüksek ses hacmi ile berrak ve gerçeğe en yakın çevresel sesi kullanıcıya ulaştırıyor. Designo MX’in gövdesinde bulunan ICEpower MobileSound 3 yongası ise üstün ses kalitesini sağlamak üzere inanılmaz bir ses sadakati sunuyor. ASUS SonicMaster teknolojisi, gömülü çift 3W stereo hoparlörlerle birlikte bu ekranların, izleyiciyi içine çeken bir ev sinema deneyimi yaşamalarına olanak veriyor.

Çoklu ortam keyfi
Designo MX Serisi, Full HD 1920 x 1080 çözünürlüğü desteklemesinin yanı sıra çift HDMI ve D-sub (VGA) girişleriyle Blu-ray disk oynatıcılar, oyun konsolları ve dijital fotoğraf makineleri dahil pek çok multimedya cihazla da uyum göstererek kullanıcının eğlence deneyimini zenginleştiriyor.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU